سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1685
مظنه3,090,000
18 گرم713,300
ارزش سکه6,961,770
قدیم (بهار)7,050,000
جدید (امامی)7,310,000
نیم3,700,000
ربع2,000,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

مراقب مصرف این نوشیدنی باشید/ناشتا این میوه را بخورید و کمتر دکتر بروید

نتایج یک بررسی حاکی از آن است که مصرف نوعی از نوشیدنی میزان بروز بیماری‌های قلبی در زنان را افرایش می‌دهد.

به گزارش سایت طلا به نقل از هندوستان‌تایمز، نتایج یک بررسی حاکی از آن است که مصرف نوشیدنی‌های شیرین میزان  بروز بیماری‌های قلبی را به میزان قابل توجهی افرایش می‌دهد.

براساس این مطالعه، نوشیدنی‌های شیرین و آیس‌تی که در فصل گرم  مورد استقبال مردم واقع می‌شوند، آنها را در معرض بیماری‌های قلبی قرار می‌دهند.

پژوهش‌ها نشان داده، ریسک بروز بیماری قلبی در زنانی که از نوشیدنی شیرین استفاده می‌کنند، ۲۰ درصد بیشتر است.

«چریل آندرسون»، پژوهشگر ارشد تیم تحقیق می‌گوید: مواد قندی موجب افزایش میزان گلوکز و غلظت انسولین در خون شده که میزان اشتها را افزایش داده و همین موضوع منجر به ایجاد اضافه‌وزن و چاقی و درنهایت بروز بیماری قلبی و عروقی می‌شود.

کارشناسان تأکید می‌کنند، شکر برای سلامتی مناسب نیست و این مطالعه ادعا می‌کند که فاکتور خطر آن بسیار بالاتر از حد تصور است.

مطالعه‌ای که در JAHA منتشر شده حکایت از‌ آن دارد، زنانی که یک یا بیش از یک نوشیدنی قندی در طول روز مصرف می‌کنند، دست کم ۲۰ درصد بیش از سایر افراد ممکن است دچار بیماری‌های قلبی شوند.

ناشتا این میوه را بخورید و کمتر دکتر بروید

سیب حاوی فیبر فراوان و انواع ویتامین ها است و اگر ناشتا میل شود، بسیار مفید خواهد بود

 خوردن سیب ناشتا قند خون بدن را طی روز تنظیم می کند و فواید بسیاری نیز دارد. انواع مختلف سیب مزایای زیادی برای تندرستی دارند؛ اما سیب سبز، پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر بیشتری دارد. در مجموع سیب ناشتا، به ویژه سیب سبز از خواص فوق العاده ای بهره مند است که در ادامه این مطلب به آن ها اشاره می کنیم.

 سیب حاوی فیبر فراوان و انواع ویتامین ها است و اگر ناشتا میل شود، بسیار مفید خواهد بود. خوردن سیب ناشتا قند خون بدن را طی روز تنظیم می کند و فواید بسیاری نیز دارد. انواع مختلف سیب مزایای زیادی برای تندرستی دارند؛ اما سیب سبز، پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر بیشتری دارد. در مجموع سیب ناشتا، به ویژه سیب سبز از خواص فوق العاده ای بهره مند است که در ادامه این مطلب به آن ها اشاره می کنیم.

وجود آنتی اکسیدان ها و ویتامین C

سیب سبز یکی از منابع اصلی فلانوئیدها است و ویتامین C زیادی دارد. هر دوی این مواد، مثل آنتی اکسیدان عمل می کنند و رادیکال های آزاد را که سبب آسیب رساندن به سلول ها می شوند، از بین می برند. یکی از فواید خوردن سیب ناشتا این است که بدن شما توانایی مبارزه با این رادیکال ها را به دست می آورد؛ این کار به تولید سلول های سالم کمک می کند و احتمال بیماری های مزمن را کاهش می دهد. بنابراین سیب یکی از بهترین میوه ها برای بیماری های قلبی عروقی و دیابت است.

کاهش وزن

خوردن سیب با شکم خالی به کاهش وزن کمک می کند. از آن جا که سیب کالری کم و از طرفی فیبر بالایی دارد، از افزایش وزن و گرسنگی صبحگاهی جلوگیری می کند. اما سیب به تنهایی غذای کاملی نیست. بهتر است آن را درست زمانی که بیدار می شوید میل کنید تا سازوکار متابولیسم شما شروع به کار کند و بعد صبحانه بخورید. با این روش فیبر محلول در سیب فعالیت روده ها را تقویت می کند و باعث می شود با غذای کمتر، احساس سیری داشته باشید. همچنین برای آب کردن چربی شکم بسیار موثر است.

تنظیم قند خون

خوردن سیب سبز ناشتا کمک می کند تا قند خون خود را ثابت نگه دارید؛ این ویژگی برای بیماران دیابتی یا کسانی که در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار دارند، بسیار مهم است. باید به خاطر داشته باشید که هنگام خواب متابولیسم بدن به کار خود ادامه می دهد و پانکراس ممکن است در تنظیم گلوکز دچار مشکل شود. از آن جا که سیب حاوی فیبر محلول است، خوردن آن با شکم خالی، جذب در روده را به تاخیر می اندازد و این اثر در طول روز ادامه می یابد. مطالعاتی انجام شده که نشان می دهد کسانی که سیب ناشتا می خورند، کمتر در معرض ابتلا به دیابت نوع دو قرار می گیرند. طبق گفته پزشکان هر فرد در روز به 28 گرم فیبر نیاز دارد. یک عدد سیب 5 گرم فیبر دارد و خوردن ناشتای آن، برای بدن بسیار مفید است.

خوردن سیب و سلامت دندان

پوست سیب فیبر بالایی دارد که بزاق دهان را تحریک می کند. این عمل باکتری های موجود در دهان را که ممکن است باعث پوسیدگی دندان شوند، از بین می برد. خوردن سیب حتی پس از مسواک صبح هم بسیار عالی است؛ چون باکتری هایی را که با خوردن مواد غذایی شیرین وارد دهان می شوند، کاهش می دهد.

ریتم منظم قلب

از فواید دیگر خوردن سیب سبز هنگامی که ناشتا هستید، این است که به سبب داشتن پتاسیم بیشتر نسبت به سایر انواع سیب، مانند یک الکترولیت رطوبت سلول ها را متعادل می کند. این کار برای ضربان قلب منظم بسیار حیاتی است. اگر در طول روز به اندازه کافی پتاسیم نخورید، قلب خود را در معرض خطر ضربان نامنظم قرار داده اید. دانشمندان معتقدند هر فرد به 4700 میلی گرم پتاسیم در روز نیاز دارد. هر سیب حاوی 115 میلی گرم پتاسیم است و این برای حفظ ریتم قلب شما از ابتدای روز تا پایان آن کافی است.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا