سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1776.7
مظنه4,033,000
18 گرم931,000
ارزش سکه9,086,349
قدیم (بهار)9,450,000
جدید (امامی)10,320,000
نیم5,150,000
ربع2,950,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

طلا به بالاترین رقم سه هفته گذشته رسید

با تشدید تنش‌های آمریکا و چین در مورد جنگ تجاری، طلا در معاملات امروز افزایش یافت و سرمایه گزاران را به سمت بازارهای امن کشاند

به گزارش سایت طلا ، با تشدید تنش‌های آمریکا و چین در مورد جنگ تجاری، طلا برای چهارمین جلسه متوالی در معاملات امروز افزایش یافت و به بالاترین رقم سه هفته گذشته رسید.

بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان با صعود بسته شدند.در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۱.۶۲ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۲۳ هزار و ۶۲۵.۳۴ واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۱۵ درصد افزایش تا سطح ۲۸۵۲.۵۰ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با افزایش ۰.۹۱ درصدی در سطح ۸۹۴۳.۷۲ واحدی بسته شد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی پس از اینکه به بالاترین رقم از 23 آوریل رسید، با 13 دلار افزایش 1743دلار فروخته شد. طلا طی این هفته تا به این لحظه نزدیک 2 درصد افزایش ارزش را ثبت کرده است.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «به نظر می رسد که برخی سرمایه گذاران انتظار کاهش شاخص ها در بازارهای بورس را دارند. تنش ها میان آمریکا و چین همچنان در حال افزایش است و آمارهای بسیار ناامیدکننده ای از اقتصاد آمریکا به گوش میرسد که همه اینها به نوعی تقویت کننده بازار طلاست.»

وی افزود: «در طی چند هفته گذشته قیمت طلا در مسیر رشد بوده اما اکنون به نظر می رسد که عوامل کلان اقتصادی عامل رشد قیمت فلز زرد در آینده نزدیک است.»

بررسی اقتصاد آمریکا همچنان تاثیر عمیق تر شیوع کرونا را نشان می دهد. این آمار نشان داد هفته گذشته 2.98 میلیون آمریکایی دیگر درخواست دریافت مزیت‌های بیکاری را پر کرده‌اند.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا این هفته در مورد یک دوره طولانی رشد ضعیف اقتصادی هشدار و وعده داد که به حد نیاز از توان بانک مرکزی آمریکا استفاده خواهد کرد. وی همچنین خواهان اتخاذ بسته های محرک اقتصادی بیشتر برای مقابله با تبعات بحران شیوع ویروس کرونا شد.

آمارهای جدید نشان می دهد که در هفته منتهی به 9 می 2.981 میلیون آمریکایی دیگر برای دریافت مقرری بیکاری درخواست داده اند و تعداد متقاضیان دریافت مقرری بیکاری از مرز 36 میلیون نفر عبور کرده است. در همین حال دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چین را به دلیل عملکردش در مقابله با ویروس کرونا به قطع روابط تهدید کرده است.

اکنون تمرکز بر روی آمار خرده فروشی است که به زودی منتشر می‌شود و نشان دهنده مقررات در خانه ماندن در مصرف کنندگان در آمریکا در ماه آوریل است.

طلا از محرک‌های گسترده بانک‌های مرکزی سود می‌برد، زیرا این فلز گران بها تا حد زیادی به عنوان پشتوانه علیه تورم در نظر گرفته می‌شود.

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان در روز پنج شنبه 1.2 درصد افزایش یافت و به 1104.72 تن رسید که بالاترین میزان در بیش از 7 سال گذشته به شمار می‌رود.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا