سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

یادداشت جدید همتی؛ بانک مرکزی آماده اجرای سیاست «هدف‌ گذاری تورم» است

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: پس از تغییر در سیاست ‌‌های ارزی، پولی و مالی کشور، بهمراه انباشت منابع لازم برای ادامه سیاست کنترل و ثبات سازی در بازار ارز، امروز بانک مرکزی آماده اجرای سیاست «هدف‌ گذاری تورم» است.

به گزارش سایت طلا ، عبدالناصر همتی در یادداشت جدیدش با عنوان "چند نکته درخصوص هدف گذاری تورم"، نوشت: 

1-ریشه تورم بالا،به عنوان گره اصلی اقتصاد کشوردرطول چند دههٔ گذشته ، سلطهٔ سیاست های مالی ، و پولی نمودن کسری بودجه و اتکای مستمربر سیاستهای انبساطی پولی برای رشد اقتصادی بوده است. 

2-در دوره‌ های فراوانی منابع ارزی،دولتها به انبساط‌ بودجه مبتنی بر منابع ارزی و سرکوب تورم، با دخالت در بازار ارز و افزایش عرضه، به کمک واردات،روی آورده‌ و در مواقع افت درآمدهای ارزی به روش های مستقیم وغیرمستقیم به منابع بانکی متوسل شده اند. اینگونه روش ها ، نه تنها پایدار نبوده ، بلکه مشکلات بسیار زیادی، از جمله، تحلیل منابع ارزی وتضعیف تولید ملی و نوسانات شدید چرخه های تجاری را به دنبال داشته است.

3- پس از تغییر در سیاست ‌‌های ارزی، پولی و مالی کشور، بهمراه انباشت منابع لازم برای ادامه سیاست کنترل و ثبات سازی در بازار ارز، که از دو سال پیش آغازشده است و با طراحی و توسعه ابزارهای عملیاتی کردن سیاستهای جدیدپولی،امروز بانک مرکزی،آماده است که سیاست «هدف‌ گذاری تورم» را به اجرا بگذارد.

4- در قالب این سیاست ، قطب‌نمای اصلی سیاست های پولی و ارزی بانک مرکزی ،«تورم هدف» خواهد بود و برای رسیدن به آن ، از ابزار مدیریت نرخ سود در بازارباز استفاده خواهد شد.همانگونه که قبلاً گفته بودم، نرخ سودسیاستی کوتاه مدت در دالان نرخ سود بازار باز،یک هدف میانی برای تحقق هدف خواهد بود.

5-موفقیت و اثربخشی این سیاست،درگرو اقدام دولت در انتشار هر چه سریعتر اوراق بدهی برای جبران کسری بودجه ،جهت ضدسیکلی کردن بودجه والبته تلاش بیشتر برای کاهش کسری بودجه است.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا