سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1813.6
مظنه4,198,000
18 گرم969,100
ارزش سکه9,458,094
قدیم (بهار)9,600,000
جدید (امامی)10,520,000
نیم5,300,000
ربع3,120,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

آیا سرمایه‌گذاری در فلزات گرانبها چشم‌انداز روشنی دارد؟

از زمانی که مساله سرمایه‌گذاری برای شما جدی شده، این جمله را شنیده‌اید: تنوع داشته باشید.

به گزارش سایت طلا به نقل از وب سایت نیو وایر اینوستور، این تنوع نباید تنها شامل سبد سهام شما شود بلکه باید دارایی های خود را در همه کلاس ها متنوع کنید. می توانید سرمایه گذاری در اوراق قرضه، سهام و املاک را امتحان کنید. اما آیا تاکنون به فلزات گرانبها فکر کرده اید؟ این فلزات بخش کمتر شناخته شده در متنوع نمودن سبد دارایی های شماست. اما چیزی در طلا وجود دارد که هرگز تغییر نمی کند: ارزش ذاتی، جهانی و درک‌شده آن.

امروزه می توان طلا را به صورت جواهرات و یا گرمی خرید. برخی نیز با جمع‌آوری کلکسیون مانند مجموعه سکه‌های قدیمی یا ظروف نقره، به سرمایه‌گذاری در این زمینه می پردازند.

* چرا طلا؟

طلا فلزی است که از دیرباز در این کره خاکی دارای ارزش و قیمت بوده است. جنگ های تاریخی بر سر آن روی داده، محور‌ داستان های عاشقانه بوده و هنوز هم ارزش خود را به عنوان یکی از اصلی ترین فلزات جهان حفظ کرده است.

اگر پول نقد دچار اضمحلال شود این طلاست که می تواند جایگزین آن باشد چرا که همواره وجود دارد. قبل از اسکناس یا ارز کاغذی، حتی ارز سکه، طلا وجود داشت. این واقعیت نیز وجود دارد که امروز طلا را می توان به پول نقد فروخت. اگر می خواهید این فلز براق را در اختیار داشته باشید اما دریافته اید بهای هر اونس آن برای خرید بسیار گران است، می توانید آن را با اینچ و گرم بخرید تا بتوانید یک اونس داشته باشید.

این رازی برای آن دسته از سرمایه گذاران است که تصور می کنند فلزات گرانبها از دسترس خارج و غیرقابل خرید است. به نظر می رسد طلا به عنوان بخشی از سبد یک سرمایه گذار ایده خوبی باشد. تحقیق خود را انجام دهید و مشخص کنید که آیا طلا برای شما مناسب است یا خیر. با این حال، طلا همواره سرمایه خوبی برای سرمایه گذار علاقمند به فلزات باارزش نیست. شما شاید بخواهید سرمایه‌ای نقره‌ای داشته باشید!

* نقره

ارزش این فلز تنها بخشی از ارزشی است که طلا دارد. پس چرا باید این فلز را بعنوان سرمایه انتخاب کرد؟ پاسخ فوری آن «تنوع» است. دقیقا همانطور که باید سبد سهام خود را متنوع کنید، سبد خرید فلزات شما نیز باید تنوع داشته باشد. برخورداری از یک فلز خوب است اما داشتن فلزات متنوع مزایای بیشتری به شما می دهد.

خرید نقره به مراتب ارزان تر از طلاست و در عین حال، شما صاحب فلزی گرانبها هستید. اگر نمی توانید یک اونس طلا بخرید، با همان پول می توانید یک اونس نقره بخرید. بنابراین، اگر قصد سرمایه گذاری در فلزات گرانبها را دارید و هنوز نمی توانید به طلا برسید، نقره شروع خوبی است.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا