سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

سقوط قیمت نفت تاثیری بر طلای جهانی نخواهد گذاشت

به گفته نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر چند که سقوط قیمت نفت از روز گذشته، بر قیمت جهانی طلا نیز تاثیراتی داشت اما با توجه به اینکه نفت آمریکا ارتباطی با نفت اوپک ندارد، بنابراین تاثیر چندانی بر بازارهای معاملاتی جهان نخواهد داشت.

به گزارش سایت طلا ، در یک روز بی‌سابقه در معاملات بازار نفت، قیمت نفت خام شاخص وست تگزاس اینترمدیت (WTI) یا همان نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه مه صددرصد ارزش خود را از دست داد و پایین‌ترین سطح قیمتی ثبت شده طی ۷۴ سال میلادی اخیر رسید.  

در رابطه با تاثیر این اتفاق عجیب بر قیمت‌های جهانی طلا، محمد کشتی‌آرای- نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار کرد: دیروز و امروز کاهش قیمت نفت آمریکا تاثیر خود را بر قیمت‌ جهانی طلا نیز گذاشت و برای ساعاتی قیمت هر انس طلا به بالای ۱۷۰۰ دلار هم رسید اما نکته‌ی مهم اینجاست که نفت آمریکا برای مصرف داخلی خود این کشور بوده و ارتباطی با نفت اوپک ندارد؛ بنابراین تاثیر چندانی هم در بازارهای نفتی دیگر نخواهد گذاشت.

وی افزود: در حال حاضر نفت اوپک تقریبا به همان قیمت‌های سابق خود هستند. این افت قیمت نفت آمریکا بر معاملات آمریکا بیشتر تاثیرگذار خواهد بود و نفتی نیست که بخواهد تاثیر شدیدی که به زیر صفر رسیده را در بازارهای جهانی داشته باشد. تاثیر جزیی که هم داشته است، در حد افزایش چند دلاری قیمت انس جهانی بوده که سبب شد ما نیز نسبت به روز گذشته افزایش قیمت در بازارهای داخلی داشته باشیم. ضمن اینکه قیمت دلار هم نسبت به روز گذشته افزایش داشته که می‌تواند بخشی از علت افزایش قیمت‌های داخلی باشد.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا