اونس طلا1757.8
مظنه4,983,000
18 گرم1,150,300
ارزش سکه11,226,699
قدیم (بهار)11,400,000
جدید (امامی)11,930,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

جهان در بدترین رکود اقتصادی/ بانک مرکزی آمریکا در حال تزریق نقدینگی است

مدیرعامل یک مؤسسه تحقیقاتی گفت: صندوق بین‌المللی پول و سازمان ملل هشدار داد‌ه‌اند که جهان با بدترین اوضاع اقتصاد از زمان رکود بزرگ روبه‌رو شده، اما بانک مرکزی آمریکا به تزریق چندین تریلیون دلار به اقتصادش روی آورده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از راشاتودی، توبین اسمیت، مدیرعامل مؤسسه تحقیقاتی ترنسفورمیتی که اخیراً نسبت به بحرانی شدن اوضاع اقتصادی در آمریکا هشدار داده است، می‌گوید: سقوط اخیر اقتصاد آمریکا به خاطر شیوع ویروس کرونا نبوده است.

وی افزود: در حالی که نهاد‌های بین‌المللی نظیر صندوق بین‌المللی پول و سازمان ملل هشدار دادند که جهان بدترین شرایط اقتصادی از زمان رکود بزرگ قرار گرفته باز هم بانک مرکزی آمریکا تصمیم گرفته است هزار میلیارد دلار به اقتصاد این کشور تزریق کند.

اسمیت ادامه داد: تا همین هشت روز پیش اقتصاد آمریکا و بازارهای مالی این کشور در حال سقوط بودند، اما بانک مرکزی فدرال آمریکا دوباره دست به کار شد و با تزریق پول این روند منفی را فقط به تأخیر انداخت و در واقع با این کار تأثیر منفی آن بر اقتصاد جهانی را به تعویق انداخته است.

این کارشناس اقتصادی می‌گوید: شرایط برای بالا رفتن میزان بدهی کنونی جهان که حالا به 290 هزار میلیارد دلار رسیده فراهم است و این چیزی است که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان بیشترین واهمه را از آن دارند. بنابراین آنها همچنان با استفاده از سیاست‌های پولی تلاش می‌کنند که علی‌رغم این حجم بدهی همچنان چرخ‌های اقتصادی را در حرکت نگه دارند. این اتفاق تا زمانی رخ خواهد داد که بحران سقوط اقتصادی که ما خودمان ساخته‌ایم، به وقوع بپیوندد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد