سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

تحلیل تامل‌برانگیز: بهای طلا باید ۵ برابر قیمت کنونی آن باشد

یک کارشناس اقتصادی و فعال حوزه بیت کوین از اینکه بهای طلا باید ۵ برابر رقم کنونی این فلز باشد و چرایی این تحلیل، سخن گفت.

یک کارشناس اقتصادی و فعال حوزه بیت کوین از اینکه بهای طلا باید ۵ برابر رقم کنونی این فلز باشد و چرایی این تحلیل، سخن گفت.

 

 

به گزارش سایت طلا به نقل از کریپتو،‌ بازارهای جهانی بالاخره این ماه هراس فزاینده از شیوع ویروس کرونا را جدی گرفتند. با این حال، در شرایط کنونی که عدم اطمینان در سرتاسر بازار موج می زند، سرمایه گذاران غالبا از طلا برای محافظت از سبد سهام خود استفاده می کنند.

طبق یک الگو، ارزش منصفانه طلا در حال حاضر باید حدود ۸.۹۰۰ دلار در هر اونس باشد، یعنی بیش از پنج برابر بیشتر از آنچه در حال حاضر در آن قیمت گذاری شده است. قیمت کنونی طلا در حال حاضر در حدود ۱۶۰۰ دلار در هر اونس معلق است. این رقم نشان دهنده افزایش ۱۱ درصدی طی شش ماه گذشته است اما تنها یک درصد طی یک ماه گذشته کاهش بها داشته است.

با توجه به عملکرد بازارهای مالی جهان، ظاهرا طلا به طرز زیبایی ارزش خود را حفظ می کند. با این حال، مطابق الگوی لایت هاوس(Lighthouse) ارزش منصفانه این فلز زرد حدود ۸،۹۰۰ دلار است، تقریبا شش برابر بیشتر از قیمت فعلی آن.

این مساله اخیرا در یک پیام توئیتری نیز مطرح شد. طبق این پیام، اگر نرخ بهره واقعی زیر ۲درصد باشد، بهای طلا با ۶.۵ درصد تمایز تا ۲ درصد افزایش می یابد و در مقابل، اگر نرخ بهره بالای ۲درصد باشد،‌ بهای واقعی طلا با ۵ برابر شود.

* عملکرد طلا طی بحران کرونا

ماه مارس، ماهی پرچالش برای بهای طلا بود. این فلز باارزش، در مقطعی از زمان ۱۷۰۰ دلاری یعنی بالاتر از میانگین هفت ساله خود و در مقطعی دیگر، ۱۴۹۰ دلاری شد؛ معادل ۱۲ درصد ضرر. با این حال، طبق گفته پیتر شف،  سرمایه دار و کارشناس سرشناس اقتصاد دلیل این وضعیت آن است که سرمایه گذاران صرفا از آنچه روی خواهد داد، بی خبر هستند.

وی با بیان این مطلب می گوید:‌ طلا در حال سقوط است  چرا که سرمایه گذاران از آنچه در آینده پیش می اید، بی اطلاع هستند. طرز فکر آنها شبیه بانکداران بانک های مرکزی است. آنها نمی دانند که عواقب خطاهای فعلی سیاست های پولی و مالی چقدر بد خواهد بود. هنگامی که آنها این مساله را بدرستی فهمیدند، آنگاه بهای طلا صعود می کند.

اینکه بدانیم این فلز گرانبها نهایتا به چه سرانجامی می رسد جالب است زیرا بسیاری از کارشناسان معتقدند این تازه آغاز بحران است.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا