سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1587
مظنه2,765,000
18 گرم638,300
ارزش سکه6,229,545
قدیم (بهار)6,273,540
جدید (امامی)6,344,100
نیم3,196,518
ربع1,862,146
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

تاثیر استرس و سبک زندگی بر مدت زمانی که زندگی می کنیم

امید به زندگی تحت تأثیر عوامل خطرناک مرتبط با سبک زندگی و یا میزان استرس است.

امید به زندگی تحت تأثیر عوامل خطرناک مرتبط با سبک زندگی و یا میزان استرس است.

 

به گزارش سایت طلا،  بزرگترین دلایل کاهش امید به زندگی در مردان 30 ساله ، استعمال سیگار و دیابت است. سیگار کشیدن 6.6 سال و دیابت 6.5 سال از امید به زندگی آنها می کاهد. 

این نتایج بر اساس مطالعه ای انجام شده است که محققان انستیتوی بهداشت و رفاه فنلاند ، تأثیر عوامل خطر چندگانه ، از جمله موارد مرتبط با سبک زندگی ، را بر امید به زندگی زنان و مردان محاسبه کرده اند. 

این مطالعه همچنین نشان داد که عدم ورزش به شدت باعث کاهش امید به زندگی در مردان 30 ساله - تا 2.4 سال می شود. از طرف دیگر ، مواردی مانند مصرف میوه و سبزیجات فراوان می تواند امید به زندگی را افزایش دهد. 

برای زنان 30 ساله ، به عنوان مثال سیگار کشیدن امید به زندگی را 5.5 سال ، دیابت 5.3 سال و استرس سنگین 2.3 سال کاهش داده است. 

محققان امید به زندگی را با تغییر مقادیر هر عامل خطر به طور هم زمان و ثابت نگه داشتن مقادیر عوامل دیگر محاسبه کردند. 

پیش از این ، امید به زندگی معمولاً بر اساس تنها چند گروه فاکتور پس زمینه جامعه شناختی ، از جمله سن ، جنس و تحصیلات ارزیابی می شد. در این مطالعه ، ما می خواهیم تأثیر چندین عامل مختلف را بر امید به زندگی یک فرد ارزیابی کنیم ، بنابراین می توانیم تأثیرات آنها را با هم مقایسه کنیم .

تفاوت بین امید به زندگی زنان و مردان تا حد زیادی به دلیل عوامل خطرزا ربط دارد که می تواند تغییر کند. طبق آمارهای فنلاند ، تفاوت بین جنسها برای کلیه افراد 30 ساله بیش از 5 سال گذشته است ، که این امر نشان می دهدکه زنان دارای سبک زندگی سالم تر از مردان هستند.  

انتخاب سبک زندگی ، مانند سیگار کشیدن ، مصرف زیاد الکل ، رژیم ناسالم و عدم ورزش باعث افزایش مرگ و میر می شود ، بیشتر در گروه های جمعیتی است که موقعیت اجتماعی آنها ضعیف تر است.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا