سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

ترافیک سنگین در آزادراه تهران ـ کرج و جاده تهران ـ‌ لواسان/بارش‌های پرحجم در بسیاری از نقاط کشور/ آسمان پایتخت امروز و فردا بارانی است

مقام مسؤول مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به کاهش تردد خودرو در جاده‌ها گفت:‌ با این حال در حال حاضر ترافیک در آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین و جاده تهران ـ لواسان سنگین است.مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی نیز گفت: امروز در بسیاری از استان‌ها نظیر قم، اصفهان، مرکزی، همدان، فارس و سیستان و بلوچستان و فردا در استان‌های شمال‌شرق و شرق کشور بارش پرحجم و بیش از 30 میلی‌متر داریم.

ایمان محرابی‌نیا، ضمن اشاره به اینکه اغلب جاده‌های اصلی کشور باز است اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در مبادی ورودی و خروجی شهرها، پایانه‌های مسافری، ایستگاه‌های راه‌آهن و فرودگاه‌ها مسافر از نظر بیماری معاینه می‌شود و در صورت وجود علائم بیماری از سفر مسافران جلوگیری خواهد شد.

* ترافیک سنگین در آزادراه تهران ـ قزوین و جاده تهران ـ لواسان

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به تردد روان در محورهای هراز، کندوان، فیروزکوه، منطقه یک آزادراه تهران ـ‌ شمال و آزادراه قزوین ـ رشت در مسیر رفت و برگشت گفت:‌ در حال حاضر ترافیک در آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین محدوده چیتگر و همچنین جاده تهران ـ لواسان محدوده سه‌راهی قوچک سنگین است.

 * برف و باران در جاده‌های 28 استان

محرابی‌نیا بیان کرد: در حال حاضر در محور کندوان شاهد بارش برف و باران و در محور فیروزکوه شاهد بارش برف هستیم همچنین دوربین‌های نظارت تصویری مداخلات جوی خاصی را در محورهای هراز، آزادراه قزوین ـ رشت و منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال نشان نمی‌دهد.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت:‌در حال حاضر در جاده‌های استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، ایلام، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، زنجان، قزوین، فارس و مازندران شاهد بارش برف و باران هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین دوربین‌های نظارت تصویری در محورهای خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، قم، گلستان و گیلان بارش باران نشان می‌دهد.

* افزایش 1.7 درصدی ترددها

وی بیان کرد: رصد تردد خودرو در جاده‌ها از طریق 2318 دستگاه ترددشمار انجام می‌شود که طبق اطلاعات این ترددشمارها کل تردد ثبت شده در جاده‌ها نسبت به روز قبل 1.7 درصد افزایش دارد.در همین مدت سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها مجدداً کاهش یافته و به 7.5 درصد رسید همچنین بیشترین تردد بین ساعات 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح ثبت شد.

* کاهش تردد در آزادراه کرج ـ قزوین و کرج ـ تهران

محرابی‌نیا بیان کرد: آزادراه کرج ـ‌ قزوین در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد را داشت اما تردد در این آزادراه ر این مدت نسبت به مدت مشابه روی قبل کاهش یافت همچنین آزادراه‌های کرج ـ تهران و قزوین ـ کرج جزو پرترددترین جاده‌های کشور بودند.

* ممنوعیت تردد محموله‌های ترافیکی در جاده‌های مواصلاتی

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل کاهش تردد در جاده‌ها محدودیت ترافیکی نوروزی اعمال نمی‌شود.

وی افزود: تردد محموله‌های ترافیکی دارای مجوز تا ساعت 7 روز 5 فروردین و همچنین از ساعت  7 روز 7 فروردین تا ساعت 7 روز 9 فروردین و همچنین از ساعت 7 روز 11 فروردین تا ساعت 7 روز 16 فروردین ممنوع است.

* انسداد 23 جاده به دلیل نبود ایمنی

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه در حال حاضر 23 جاده به دلیل نبود ایمنی مسدود است گفت:‌در این باره می‌توان به محورهایی نظیر منطقه 4 آزادراه تهران ـ شمال، جاده تلو در استان تهران محور ثلاث ـ سرپل ذهاب جاده پل زال ـ اندیمشک محور پونل ـ خلخال، جاده شمشک ـ دیزین و محور سی‌سخت ـ پادنا اشاره کرد.

صادق ضیائیان، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: سامانه بارشی که از دیروز در کشور فعال شده است، در بسیاری از نقاط کشور موجب بارش برف و باران شده است و امروز بر شدت آن افزوده می‌شود و همه کشور را درگیر بارش می‌کند که در برخی نقاط و مناطق کوهستانی و سردسیر بارش به صورت برف است.

وی ادامه داد: روز دوشنبه 4 فروردین در نیمه شرقی و نوار شمالی کشور نیز بارش خواهیم داشت و روز سه‌شنبه 5 فروردین در شمال‌شرق کشور باران داریم اما امروز در بسیاری از نقاط کشور شاهد بارش باران، برف و وزش باد شدید هستیم.

 مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز شدت بارش‌ها در استان‌های قم، مرکزی، همدان، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و همچنین شمال اصفهان، شرق خوزستان، شرق لرستان، شمال فارس، شمال بوشهر، جنوب کرمان و غرب هرمزگان است. که در این نقاط بارش‌های پرحجم و بیش از 30 میلی‌متر پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: همچنین در استان‌های مرکزی، همدان، شرق لرستان و غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری نیز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های تهران، البرز، مازندران و سمنان امروز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

 مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌ روز آینده 4 فروردین بارش‌ها در نوار شرقی و بخش‌هایی از مرکز و شمال‌شرق کشور فعال است ضمن آنکه بارش‌های پرحجم (بیش از 30 میلی‌متر) در خراسان رضوی، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود همچنین روز آینده بارش پرحجم در سیستان و بلوچستان خواهیم داشت.

وی گفت: روز سه‌شنبه 5 فروردین در شمال‌شرق کشور یعنی استان‌های خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شرق سمنان، شرق یزد، گلستان و خراسان شمالی بارش داریم و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

ضیائیان در تشریح وضعیت بارش در پایتخت گفت: امروز در جنوب و شرق تهران بارش قابل توجه داریم و فردا نیز در تهران بارش‌ها ادامه دارد و سپس پایان می‌ِیابد.

وی گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 26 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 4 درجه زیرصفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا