سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

قیمت طلا تا 3 ماه آینده به 2000 دلار خواهد رسید

یک بانک استرالیایی پیش بینی می کند که قیمت جهانی طلا تا 3 ماه آینده به 2000 دلار خواهد رسید.

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکو نیوز، ای ان زد بانک استرالیا اعلام کرد: گرچه بازار طلا طی روزهای اخیر با نوسانات زیادی روبرو شده و نگرانی های موجود در بازارهای مالی فشار زیادی را بر طلا وارد کرده است ولی این فلز گرانبها پتانسیل زیادی برای افزایش قیمت طی 3 ماه آینده دارد.

بر اساس این گزارش بانک ای ان زد معتقد است که قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی کمتر از ارزش واقعی آن است. تحلیلگران بانک پیش بینی می کنند که قیمت طلا در سه ماه دوم امسال به بیش از 2000 دلار خواهد رسید و قیمت آن تا پایان امسال نیز حدود 1700 دلار خواهد بود.

قیمت طلا در روزهای اخیر با نوسانات شدیدی روبرو شده است. گرچه پیش بینی می شود فشارهای تورمی در آینده نزدیک وجود نداشته باشد ولی تحلیلگران معتقدند که پایین بودن سوددهی اوراق قرضه و کاهش ارزش دلار می تواند طلا را به یک سرمایه گذاری جذاب تبدیل کند.

تحلیلگران ای ان زد بانک اعلام کردند: مدل های ما نشان می دهد که قیمت کنونی طلا منصفانه نیست و طلا کمتر از ارزش واقعی خود مبادله می شود. طلا از نظر تکنیکال هنوز به اشباع خرید نرسیده است.

این تحلیل بانک ای ان زد استرالیا پیش از کاهش مجدد نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا منتشر شده است. فدرال رزرو آمریکا اخیرا نرخ بهره را به نزدیک صفر درصد رسانده و قصد دارد 700 میلیارد دلار نقدینگی به بازار تزریق کند.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که با توجه به تبعات منفی کرونا بر اقتصاد جهانی، بانکهای مرکزی بزرگ جهان سیاست های انبساطی پولی بیشتری را اجرا خواهند کرد.

کاهش نرخ بهره از سوی بانک های مرکزی یک عامل مهم برای افزایش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا خواهد بود. این مساله موجب خواهد شد تا احتمال افزایش قیمت طلا تا 2000 دلار بیشتر شود.

انتهای پیام /

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته

سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.

سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا