سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

طلای جهانی گران شد

در حالی که سرمایه گذاران مضطرب به دلیل نگرانی از تبعات اقتصادی ویروس کرونا به سمت بازار طلا روی آورده اند، قیمت فلز زرد امروز در نزدیکی بالاترین رقم ۷ سال گذشته باقی ماند.

به گزارش سایت طلا  به نقل از کیتکو ، در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها هر اونس طلا 1634.4 دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به دیروز 15.2 دلار افزایش داشته است.

قیمت کنونی در مقایسه با قیمت یک ماه گذشته 75.9 دلار و در مقایسه با متوسط قیمت یک سال گذشته 311.4 دلار بالاتر بوده است. قیمت نقره هم 17 سنت افزایش داشته و به 18.5 دلار رسیده است. 

قیمت پلاتین و پالادیوم هم به ترتیب با 4 و 31 دلار رشد به 982 و 2621 دلار در هر اونس رسید.

دلیل افزایش قیمت امروز طلا تداوم شیوع ویروس کرونا است چراکه چین گزارش داده است که روند ابتلای مردم این کشور به کرونا دوباره در حال رشد است. 

انتظار می‌رود با بسته شدن بازار امروز طلا بیشترین رشد هفتگی طی 6 ماه گذشته را تجربه کند. شیوع ویروس کرونا به افزایش تقاضا برای دارایی‌های ایمن‌تر نظیر طلا در بازار جهانی منجر شده است.

دائگو، شهر 2.5 میلیون نفری کره جنوبی جدیدترین قربانی ویروس کرونا در خارج از چین لقب گرفته است. کره جنوبی اکنون 104 مورد تایید شده مبتلا به کرونا دارد. بر اساس اعلام صندوق بین المللی پول، ویروس کرونا که موجب اختلال در رشد اقتصادی چین شده و به سایر کشورها نیز گسترش یافته است، ممکن است روند ترمیمی بسیار شکننده پیش بینی شده برای اقتصاد جهانی در سال 2020 را از مسیر خود خارج کند.

ارزش سهام در بازارهای آسیایی امروز و همزمان با نگرانی ها از گسترش کرونا در کره جنوبی، ژاپن و چین شاهد افت بود. در همین حال، ارزش دارایی های امنی نظیر دلار به بالاترین رقم خود در طی 3 سال گذشته رسید.

پکن نرخ بهره را کاهش داده و احتمالا اقدامات جدیدی را برای حمایت از اقتصاد خود که قربانی ویروس کرونا شده به کار خواهد بست.

موجودی طلای "اس پی در آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز پنج شنبه ۰.۲۵ درصد رشد کرد و به ۹۳۳.۹۴ تن رسید که منعکس کننده تقاضای بالا برای طلا در میان سرمایه گذاران است.

 

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا