سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

تدابیر چین برای مقابله با تبعات اقتصادی کرونا: کاهش نرخ بهره جواب می دهد؟

همان طور که انتظار می رفتف بانک مرکزی چین با هدف حمایت از رشد و رونق اقتصادی و مقابله با تاثیرات منفی ویروس کرونا، نرخ بهره را کاهش داده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، چین امروز پنجشنبه نرخ بهره وام های کوتاه مدت و میان مدت را کاهش داده است تا از اقتصاد این کشور در برابر تبعات منفی ویروس کرونا حمایت کند.

بر اساس این گزارش، گسترش ویروس کرونا موجب اختلالات زیادی در چرخه تولید و عرضه در جهان و اختلال در کسب و کار و فعالیت های صنعتی چین شده است. این بحران موجب شده تا مقام های چینی تدابیر ویژه ای را برای مقابله با تاثیرات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد اتخاذ کنند.

بانک مرکزی چین نرخ بهره وام های یکساله را از 4.15 درصد به 4.05 درصد کاهش داده است. نرخ بهره وام های 5 ساله نیز از 4.80 به 4.75 درصد کاهش یافته است.

هر 51 کارشناس اقتصادی شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند که نرخ بهره کاهش خواهد یافت و 38 نفر آنها یعنی 75 درصد گفته بودند که نرخ بهره به میزان 0.1 درصد کاهش می یابد.

Mayank Mishra تحلیلگر ارشد استاندارد چارترد بانک در این باره گفت: کاهش نرخ بهره چین مطابق انتظارات بود ولی برای غلبه بر تاثیرات منفی ویروس کرونا کافی نیست. مقام های چینی این پیام را ارسال کرده اند که سیاست های محرک پولی اتفاق خواهد افتاد ولی این تدابیر حساب شده خواهد بود. آنها نمی خواهند به انتظارات سرمایه گذاران درباره اتخاذ سیاست های انبساطی پولی دامن بزنند. پیش بینی ما این است که نرخ ذخیره قانونی از سوی بانک مرکزی چین یک درصد و نرخ بهره وام های میان مدت 0.1 درصد دیگر کاهش خواهد یافت.

مقام های چینی به شدت نگران تبعات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد این کشور هستند. سرمایه گذاران منتظر تدابیر محرک پولی و مالی بیشتری از سوی دولت چین هستند.

در حالی که تلفات ویروس کرونا به بیش از 2000 نفر رسیده ولی تعداد افراد مبتلا به این ویروس در چین با کاهش چشمگیری روبرو شده است.

چین پیش از این با افت شدید رشد اقتصادی روبرو شده و رشد اقتصادی به پایین ترین سطح در 3 دهه اخیر رسیده است. نظرسنجی رویترز نشان می دهد رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست امسال به 4.5 درصد خواهد رسید این رقم سال گذشته به 6 درصد رسیده بود.

برخی تحلیلگران هشدار داده اند که رشد اقتصادی چین احتمالا تا 3 درصد کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام /

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا