سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

ارتباط مستقیم بازار مسکن و طلا

وقتی رونق ساختمان‌سازی موجب افزایش بهای طلا می شود!


تحلیل تکنیکال و پیش بینی طلا جهانی

ارتباط مستقیم بازار مسکن و طلا

 

ساختمان سازی در ماه ژانویه کمتر از میزان پیش بینی شده بود و با کاهش ۳.۶ درصدی به ۱.۵۶۷ میلیون واحد تنزل یافت. این در حالی است که بر اساس پیش بینی ها، رقم مذکور باید به ۱.۴۵ میلیون واحد برسد. 

اعطای مجوز، شاخص ساخت و سازها در آینده و افزایش نزدیک به بالاترین نقطه طی ۱۳ سال اخیر نشان دهنده قدرت آتی در بازار مسکن است. اطلاعات ماه دسامبر که حاکی از روندی صعودی است نشان ذهنذه ۱.۶۲۶ میلیون واحد در مقابل ۱.۶۰۸ میلیون واحدی است که از ابتدا گزارش شده بود. این رقم بالاترین سطحی است که از ماه دسامبر سال ۲۰۰۶ تاکنون گزارش شده است. 

اعطای مجوزها با افزایش ۹.۲ درصدی به ۱.۵۵۱ میلیون واحد رسیده که این رقم نیز از ماه مارس ۲۰۰۷ تاکنون بی سابقه است. ساخت و ساز آپارتمان های مخصوص خانواده های تک نفره که بزرگ ترین سهم را در بازار مسکن به خود اختصاص داده اند،‌ ماه گذشته با کاهش ۵.۹ درصدی همراه بوده و در مقایسه با 1.073 میلیون در ماه قبل به 1.010 میلیون واحد رسید. مسکن مخصوص این خانواده ها در مناطق شمال شرق و غرب(ایالات متحده) شاهد رشد بوده اما در جنوب و مناطق میانی غربی کاهش یافته است. 

ایالات متحده - خانه های مسکونی نوساز

اعطای مجوز به این بخش(مسکن) طی یک ماه گذشته ۹۸۷ هزار واحد رسیده که بالاترین مقدار از سال ۲۰۰۷ به بعد می باشد. مسکن مخصوص خانواده های چند نفره نیز ۰.۷ درصد رشد نسبت به ماه گذشته،‌ ۵۵۷ هزار واحد جدید داشته است. مجوزهای این بخش نیز با افزایش ۱۴.۶ درصدی به ۵۶۴ هزار واحد صعود کرده است. بنا بر گزارش وزارت بازرگانی آمریکا،‌ بازار بهتر از انتظارات عمل کرده و با بازنگری اطلاعات ماه دسامبر می توان شاهد رشد بازار مسکن نسبت به ۱۴ سال گذشته بود. 

تازه ترین اطلاعات حاکی از قدرت در بازار مسکن بوده و نرخ رهن پایین تر نیز خریداران را بیش از پیش ترغیب می کند. طبق اعلام آژانس تأمین مالی وام های رهنی «فردی مک»،  متوسط ​​نرخ یک وام ثابت 30 ساله در حال حاضر در 3.47 درصد است که این رقم، کمترین میزان آن از اکتبر سال 2016 تاکنون محسوب می شود. وضعیت مسکن در ماه ژانویه همچنان ثابت باقی مانده که همین امر نشان می دهد امسال بهترین دو ماه آغازین سال را از سال ۲۰۰۶ به بعد، به نام خود ثبت کرده است. 

مسکن ۳.۱ ٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد .  مجوزها نیزبا افزایش  ۹۲ درصدی نشان دهنده تقاضای شدید مسکن است. این درصد اعطای مجوزها بر اساس تقاضا مخصوص هر دو بخش مسکن مخصوص خانواده های تک نفره و چند نفره  می باشد. طبق نتایج یک نظرسنجی که روز سه شنبه منتشر شد، علیرغم وجود مشکلاتی نظیر کمبود زمین و نیروی کار و تاثیر منفی آن بر تولید مسکن ارزان قیمت، تمایل به ساختمان سازی نسبت به دو سال گذشته با افزایش همراه بوده است. 

ایالات متحده - جواز ساخت و ساز

شایان ذکر است،‌در پی انتشار این خبر بهای طلا نیز شاهد افزایشی چشمگیر بوده است. آخرین نقطه اوج قیمت طلا ۱.۶۰۳ دلار در هر اونس بوده که پس از رونق بازار مسکن، این فلز ارزشمند نیز با افزایش۰.۲۰ درصدی با قیمت ۱.۶۱۰ دلار معامله شد.  این در حالی است که بازار فلزات گرانبها هنوز هم در معرض خطر ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا قرار دارد؛ ویروسی که موجب بزرگ ترین قرنطینه در تاریخ بشریت شده است. 

بیش از ۷۰۰ میلیون انسان یا ۱۰ درصد جمعیت جهان به واسطه شیوع این ویروس مرگبار و تلاش برای مهار آن، در قرنطینه هستند. شرکت اپل اخیرا اعلام کرده شیوع کرونا موجب اختلال در زنجیره تامین شرکت شده و ممکن است این وضعیت در سایر شرکت های بزرگ نیز روی دهد و موجب شود سرمایه گذاران طلا را حصاری ببینند علیه تاثیر احتمالی (کرونا ویروس) بر بازار جهانی سرمایه.

تحلیل تکنیکال طلا جهانی مورخ 1 اسفند 98

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
0 0

استاد اعظم 3 یک سال میگه :

تاریخ: 1398/12/01 ساعت 10:44
وزیر خارجه اتریش حامل پیام اتحادیه اروپا درباره برجام خواهد بود
وزیر امور خارجه اتریش از سفر هفته آینده خود به تهران به منظور رساندن پیام اتحادیه اروپا به مقامات ارشد ایران خبر داد.
وزیر امور خارجه اتریش اظهار داشت که اوایل هفته آینده در میان تلاش‌های کشورهای اروپایی برای زنده نگه داشتن توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی به تهران سفر خواهد کرد.

0 0

استاد اعظم 3 یک سال میگه :

تاریخ: 1398/12/01 ساعت 10:43
تحلیل درهم

امروز چنانچه درهم بالای ۳۹۱۰ تثبیت تایمی داد با حد ضرر ۳۸۹۳ میشه خرید گرفت به هدف ۳۹۱۳ و ۳۹۲۵ و ۳۹۴۰
درهم برای اصلاح امروز باید زیر ۳۹۰۰ تثبیت بده و بعدش باید منتظر روئیت اهداف ۳۸۸۰ ، ۳۸۶۷،۳۸۷۷ باشیم

0 0

استاد اعظم 3 یک سال میگه :

تاریخ: 1398/12/01 ساعت 10:43
دلار هرات
برای دسترسی به اهداف بالاتر نیازمند شکست ۱۴۳۲۰ هستیم که با شکست این مقاومت دلار به دنبال مقاومت ۱۴۴۰۰ خواهد رفت.
عبور دلار از این مقاومت ناحیه مقاومتی ۱۴۴۳۰ تا ۱۴۴۸۰ را فعال خواهد کرد
برای اصلاح دلار باید ناحیه حمایتی ۱۴۲۸۰ تا ۱۴۲۴۰ را شکسته و سپس از حمایت ۱۴۱۷۰ نیز عبور کند
برای دسترسی به اعداد پایینتر باید دلار حمایت ۱۴۱۰۰ را بشکند

0 0

استاد اعظم 3 یک سال میگه :

تاریخ: 1398/12/01 ساعت 10:42
آبشده
مظنه روی ۲۳۷۴ مقاومت دارد که در صورت شکست به دنبال اهداف ۲۳۷۹ ، ۲۳۸۵ و‌سپس ناحیه مقاومتی ۲۳۹۱ تا ۲۴۰۰ خواهد بود
برای اصلاح مظنه ابتدا ناحیه حمایتی ۲۳۶۷ تا ۲۳۶۳ پیش رو‌ دارد که در صورت شکست آن به سمت حمایت ۲۳۵۹ ، ۲۳۴۵ و‌۲۳۳۳ حرکت خواهد کرد

0 0

استاد اعظم 3 یک سال میگه :

تاریخ: 1398/12/01 ساعت 10:42
سکه روی ۵۳۱۳ مقاومت دارد که در صورت شکست به دنبال اهداف ۵۳۲۵ ، ۵۳۴۱ و‌سپس ناحیه مقاومتی ۵۳۵۳ تا ۵۳۶۵ خواهد بود
برای اصلاح سکه ابتدا ناحیه حمایتی ۵۳۰۳ تا ۵۲۹۵ پیش رو‌ دارد که در صورت شکست آن به سمت حمایت ۵۲۷۸ ، ۵۲۶۰ و‌۵۲۴۶ حرکت خواهد کرد


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا