سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا2051.8
مظنه4,773,000
18 گرم1,101,800
ارزش سکه10,753,569
قدیم (بهار)10,950,000
جدید (امامی)11,275,000
نیم5,650,000
ربع3,300,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

دست و دلبازی روس‌ها برای تاجران الماس هندی

تاجران الماس هندی که این سنگ‌های قیمتی خام را از شرکت معدنی الروسای روسیه خریداری می‌کنند می‌توانند از بانک‌های روسی وام دریافت کنند.

به گزارش سایت طلا ، بانک‌های روسیه وام دهی به مشتریان خارجی شرکت الروسا را آغاز کرده‌اند. این اقدام صنعت الماس هند را که با کاهش فاینانس از سوی بانک‌های هندی روبرو شده است، می‌تواند تقویت کند. از زمانی که نیراو مودی، تاجر بزرگ الماس به دست داشتن در کلاهبرداری میلیاردی در هند متهم شد، صنعت الماس این کشور فاقد منبع فاینانس بوده است. این میلیاردر که در فهرست اینترپل قرار داشت، پیش از این که در سال ۲۰۱۹ در لندن دستگیر شود، بیش از یک سال زندگی تجملی را در این شهر سپری کرده بود.

کالین شاه، نایب رییس شورای گسترش صادرات سنگهای قیمتی و جواهرات هند در این باره اظهار کرد: اقدام بانک‌های روسیه قطعا به کسانی که از آنتورپ الماسهای خام خریداری می‌کنند کمک خواهد کرد. اگر بانک‌های روسی با معیارهای وام دهی مناسب کسب و کار پا پیش بگذارند، در این صورت برای تجارت الماس هند خوب خواهد بود.

بانک‌های هندی که در آنتورپ بلژیک - قطب صنعت الماس- فعالیت می‌کنند، فاینانس الماس در این شهر را کاهش داده‌اند. وام دهندگانی که در هند فعالیت می‌کنند هم فرصتهای اعتباردهی به این بخش را محدود کرده‌اند.

بر اساس گزارش شبکه آر تی، هند بزرگترین مرکز برش الماس در جهان است و بین ۷۰ تا ۹۰ درصد از همه الماس‌ها به این کشور ارسال می شود تا برش و صیقل داده شود. الروسای روسیه بزرگترین تامین کننده الماس در جهان است و مدتها سابقه همکاری با هندی‌ها داشته است. این شرکت ۱۴ قرارداد بلندمدت با شرکتهای الماس در هند در فاصله سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ داشته است و در سال ۲۰۱۷ الماس‌هایی به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار برای هندی‌ها فراهم کرد.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا