سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

آغاز مرحله دوم ثبت‌نام طرح ملی مسکن در اسفند۹۸

وزیر راه و شهرسازی از آغاز مرحله دوم ثبت‌نام طرح ملی مسکن طی اسفند ۹۸ خبر داد و گفت: هیچ طرحی برای ساخت خانه های کوچک مقیاس نداریم.

به گزارش سایت طلا ، محمد اسلامی با بیان این که از بدو پیروزی انقلاب تا کنون اقدام های گوناگونی توسط دولت های مختلف در حوزه ساخت مسکن انجام شده است، اظهار کرد:‌ همواره نهضت عرضه مسکن برای اقشار گوناگون جامعه به ویژه اقشار کم در آمد جریان داشته است. هم‌اکنون به دلیل مشکلاتی که در حوزه اقتصادی برای کشور به وجود آمده، قدرت خرید مردم به مخاطره افتاده است. اتفاقاتی که در حوزه اقتصاد رخ می دهد منابعی را به سمت بازار زمین و مسکن روان می کند و تلاطم به وجود آمده قدرت خرید را کاهش می دهد.

وی با اشاره به این که بر اساس آمار نسبت برابری نفوذ به واحد مسکونی ، یک نسبت برابر است ، تصریح کرد:این در حالی است که اکنون شاهد افراد فاقد مسکن هستیم که با وجود خانه های موجود و عرضه شده در دوره های گوناگون استطاعت خرید این خانه ها را ندارند. بنابراین در این دوره، نکته مهم برای ما این بود که سیاست هایی اتخاذ واقدام هایی را شروع کنیم که بتوانیم تولید مسکن را به یک جریان پایدار تبدیل کنیم تا جوانانی که ازدواج کرده اند و قشر متوسط و پایین تر جامعه که ما آن‌ها را حدود 400 هزار نفر برآورده کرده ایم، بتوانند در یک روند طبیعی قرار بگیرند و با پشتیبانی از جریان تولید هم ما و هم شهروندان به یک اطمینان برسیم و مردم امیدوار باشند که می توانند مسکن خود را از این طریق تامین کنند.

وی یادآور شد: طبق قانون ساماندهی زمین و مسکن چند شیوه صریح و واضح داریم که تکلیف ما را برای  استفاده از زمین مشخص کرده است.بر این اساس برای قشر محروم جامعه که تحت پوشش سازمان های حمایتی هستند و نیز برای خیرین خانه ساز زمین رایگان است. از ابتدای انقلاب نیز اعتباراتی برای این منظور تخصیص داده شده است و الان نیز ادامه دارد. عملکرد این حوزه هم متناسب با شرایطی که در کشور وجود داشته همواره قابل دفاع بوده و پرچمدار این موضوع نیز بنیاد مسکن است. طی این سال ها کمیته اصل امام ، ستاد اجرایی، بسیج سازندگی، قرار گاه های محرومیت زدایی و  خیرین همه در کنار هم به این جریان پیوسته اند اما محور همه این نهادها بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که به شکل پیوسته هم در روستاها و هم در شهرهای کوچک این موضوع را پیگیری می کند.

وی با اشاره به نوع دوم زمین گفت: نوع دیگر زمین ها که در قانون ساماندهی زمین و مسکن به آن اشاره شده است ، زمین‌های 99 ساله است که در طرح مسکن مهر شاهد استفاده از این نوع زمین ها بودیم.  اکنون نیز در طرح اقدام ملی مسکن نیز برای قشرهای آسیب پذیر و نیز دهک های 3 و 4 از این فرمول استفاده می شود. نوع سوم زمین در قالب قراردادهای مشارکتی است که در اختیار سازندگان بخش خصوصی قرار می گیرد.

وزیر  راه و شهرسازی با اشاره به ارسال پیامک به واجدان طرح ملی مسکن از امروز بر اساس حروف الفبا گفت: در طرح مذکور از هر سه نوع زمین استفاده می‌کنیم. برای قشر محروم یک هدف گذاری 200 هزار واحدی داریم. علاوه بر این در این طرح فرمول واگذاری زمین‌های 99 ساله نیز در نظر گرفته شده است.

اسلامی یاداور شد: چنانچه  عده‌ای در مرحله اول موفق به ثبت نام نشدند می توانند در مرحله بعد که احتمالاً اسفند ماه خواهد بود ثبت نام خود را انجام دهند. طرح ملی مسکن در تهرانسر لغو نشده  و ساخت و ساز در این منطقه از تهران ادامه دارد. تهرانسر جزو قراردادهای مشارکتی است و ثبت نام مجدد در این طرح بعد از این که پروژه کمی پیش برود، آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: میانگین واحدهای طرح ملی مسکن 75 تا 125 مترمربع است و  واحد کمتر از 75 متری نداریم، ضمن این‌که هیچ طرحی هم برای خانه های 25و 30 متری وجود ندارد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین از تحویل 10 هزار مسکن مهر پردیس طی هفته جاری خبر داد.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
0 0

پیتزایی یک سال میگه :

تاریخ: 1398/11/14 ساعت 10:48
شما اصلان تو این کارا موفق نبودید نسیتیدونخواهید شد شما با توجه به جیب خودتون میبریدومیدوزید اگر بخواهید موفق بشید باید گروههایی از اقشاری که بهشون خونه قراره بدید تشکیل بشه خودشون برا ساخت وساز تصمیم بگیرن و شما هم فقط یه مقرراتی تنظیم کنید که داخل اون چهارچوب حرکت کنند


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا