اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

رشد فزاینده کسری بودجه آمریکا در سال انتخابات

دفتر بودجه کنگره آمریکا در تازه ترین گزارش خود برآورد کرده است کسری بودجه این کشور در سال 2020 میلادی به بیش از یک تریلیون دلار خواهد رسید.

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، دفتر بودجه کنگره آمریکا اعلام کرده است که رشد اقتصادی این کشور در سال 2020 به 2.2 درصد خواهد رسید ولی کسری بودجه به مرز 1.02 تریلیون دلاری می رسد.

این گزارش افزود: اقتصاد آمریکا در سال انتخابات ریاست جمهوری مستحکم و قوی خواهد بود و علت اصلی آن افزایش هزینه های مصرفی بخش خصوصی است ولی از سوی دیگر نرخ تورم و نرخ بهره پس از ده سال روند نزولی ، با افزایش روبرو خواهد شد.


دفتر بودجه کنگره آمریکا افزود: رشد اقتصادی به طور میانگین از 2021 تا 2030 میلادی به 1.7 درصد خواهد رسید. کسری بودجه نیز پس از گذشتن از مرز یک تریلیون دلاری در سال 2020 میلادی ، طی سال های 2021 تا 2030 به طور میانگین به 1.3 تریلیون دلار خواهد رسید.

کسری بودجه آمریکا در سال 2009 میلادی پس از اتخاذ تدابیر ویژه مالی برای مقابله با بحران و رکود اقتصادی شدید، به بیش از 1.4 تریلیون دلار رسید. کسری بودجه از سال 2012 تاکنون به بیش از یک تریلیون دلار نرسیده بود. کسری بودجه آمریکا در آخرین سال ریاست جمهوری باراک اوباما در 2016 به کمتر از 585 میلیارد دلار رسیده بود.

دفتر بودجه کنگره پیش بینی کرده است که رشد کسری بودجه فدرال موجب خواهد شد تا بدهی فدرال نیز تا پایان 2030 میلادی به 31.4 تریلیون دلار خواهد رسید. این رقم معادل 98 درصد تولید ناخالص داخلی آمریکا خواهد بود.انتهای پیام /

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد