سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

فدرال ررزو آمریکا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرد

فدرال ررزو آمریکا در پایان نخستین نشست خود در سال 2020 میلادی تصمیم گرفت تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند.

به گزارش رویترز ، فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست چهارشنبه خود تصمیم گرفت تا نرخ بهره را تغییر ندهد. جروم پاول رئیس فدرال رزرو نیز در اظهاراتی به ادامه رشد متعادل اقتصادی و یک بازار اشتغال محکم و قوی اشاره کرد که این اظهارات نشان می دهد فدرال رزرو در شرایط کنونی هیچ تصمیمی برای تغییر نرخ بهره نخواهد داشت.

پاول گفت: بر این باوریم که وضعیت فعلی سیاست های پولی متناسب است تا بتواند از رشد اقتصادی پایدار و یک بازار اشتغال قوی حمایت کرده و نرخ تورم ما را به هدف 2 درصدی نزدیک کند.

به این ترتیب نرخ بهره آمریکا بدون تغییر در سطح 1.50 تا 1.75 درصد ثابت باقی ماند.

وی در ادامه به نشانه های ثبات در رشد اقتصادی جهان اشاره کرد و افزود: نااطمینانی ها درباره سیاست های تجاری رو به کاهش است.

فدرال رزرو آمریکا سال گذشته به خاطر نگرانی از اوضاع رشد اقتصادی جهان و تنش های تجاری با چین، نرخ بهره را 3 بار کاهش داد.

وی اظهار داشت: البته برخی نگرانی ها درباره چشم انداز اقتصاد جهان وجود دارد، از جمله گسترش ویروس جدید کرونا. این ویروس می تواند حداقل در کوتاه مدت تاثیرات منفی زیادی بر اقتصاد چین داشته باشد. ما به دقت شرایط را زیر نظر داریم. گرچه تبعات این ویروس برای تولید چین کاملا آشکار و روشن است ولی هنوز خیلی زود است که بخواهیم درباره تاثیر جهانی آن یا تاثیر بر اقتصاد امریکا اظهار نظر کنیم.

در بیانیه فدرال ررزو اشاره ای به تغییر برنامه فعلی در خرید ماهانه 60 میلیارد دلار اوراق قرضه نشده است ولی پاول گفته است که احتمالا طی ماه های آوریل تا ژوئن میزان خرید اوراق قرضه کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام /

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا