سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

پیش بینی نگران کننده درباره قیمت طلا

موسسه Capital Economics در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت طلا تا پایان امسال با افت شدیدی روبرو خواهد شد.

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکو نیوز، موسسه کاپیتال اکونومیکس چشم انداز نگران کننده ای را درباره قیمت طلا ارائه داده و پیش بینی کرده است قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به 1400 دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش پیش بینی موسسه کاپیتال اکونومیکس 200 دلار کمتر از قیمت طلا طی هفته گذشته است که به بالاترین رکورد در 7 سال اخیر رسید.

Alexander Kozul-Wright تحلیلگر ارشد این موسسه در تحلیلی نوشت: شاید قیمت طلا تحت تاثیر ادامه خرید بانکهای مرکزی جهان که قصد کاهش سهم دلار و افزایش سهام طلا در ذخایر ارزی خود را دارند، تقویت شود ولی این عامل به تنهایی نمی تواند مانع از کاهش قیمت طلا تا 1400 دلار در اونس تا پایان 2020 میلادی شود.

قیمت طلا که در پی تشدید تنش های نظامی و سیاسی بین ایران و آمریکا به بیش از 1612 دلار رسیده بود بار دیگر وارد کانال 1500 دلاری شده است.

پیش بینی ناامید کننده کاپیتال اکونومیکس درباره قیمت طلا بر مبنای رشد اقتصادی جهان، دلار آمریکا و تقاضای فیزیکی برای این فلز گرانبها منتشر شده است.

وی افزود: گرچه قیمت طلا همچنان روندی صعودی دارد ولی تنها زمان مشخص خواهد کرد که روند نزولی قیمتها چه وقت آغاز خواهد شد. کاهش تقاضای فیزیکی طلا در هند و چین می تواند به ضرر قیمت طلا باشد. تصور می کنیم افزایش ارزش دلار آمریکا نیز قیمت طلا را تحت فشار قرار خواهد داد.

سیاست های انبساطی پولی بانکهای مرکزی جهان نیز تاثیر مثبت خود را بر روی رشد اقتصادی نشان خواهد داد و این مساله نیز عامل مهمی برای کاهش تقاضای طلا خواهد بود.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: بر خلاف سایر بانکهای مرکزی بزرگ جهان، انتظار نداریم که فدرال رزرو آمریکا در سال 2020 نرخ بهره را کاهش دهد. این مساله موجب تقویت ارزش دلار خواهد شد. افزایش رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم امسال نیز یک عامل مهم خواهد بود. این مساله موجب افزایش تقاضا برای دلار و کاهش تقاضای طلا خواهد شد.

عامل مهم دیگر چشم انداز ضعیف و ناامید کننده تقاضا در هند و چین است. کاهش احتمالی رشد اقتصادی چین در سال 2020 تاثیر زیادی بر افت تقاضای طلا خواهد داشت.

انتهای پیام /

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته

سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.

سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا