سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1644
مظنه2,577,500
18 گرم595,000
ارزش سکه5,807,108
قدیم (بهار)5,800,000
جدید (امامی)5,810,000
نیم3,040,000
ربع1,860,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

عواملی که باعث سالم زندگی کردن میشود/تست سریع تشخیص سلامت قلب

حفظ سلامت بدن یکی از مهمترین عوامل در جهت سالم زندگی کردن افراد است.برای تشخیص سلامت قلب خود می‌توانید از یک روش ساده و کاربردی استفاده کنید.

به گزارش سایت طلا ، امروزه حفظ سلامت بدن یکی از مهمترین عوامل در جهت سالم زندگی کردن افراد  است، در واقع بسیاری از عوامل می‌توانند باعث بروز و ایجاد بیماری در بدن انسان شوند و سیستم ایمنی بدن را نابود کنند.در این گزارش به بیان مواردی پرداخته است که برای سالم ماندن باید رعایت شود.

فعالیت ورزشی

انجام فعالیت های ورزشی یکی از مهم ترین عوامل در جهت تقویت سیستم ایمنی بدن است چرا که پیاده روی یا سایر فعالیت ها در باشگاه های ورزشی می تواند باعث ایجاد سلامت و شادابی در افراد شود و در نهایت به سالم زندگی کردن آنها کمک زیادی کند.

کنار گذاشتن تلفن همراه

امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث بروز بسیاری از بیماری ها مانند اختلال در اعصاب و روان، پیری زود رس، کاهش عملکرد حافظه، سرطان، کاهش سیستم ایمنی بدن و افزایش آلزایمر و فراموشی در افراد شده است. محققان و دانشمندان برای جلوگیری از کاهش سیستم ایمنی بدن کنار گذاشتن تلفن همراه به مدت دو ساعت قبل از خواب را پیشنهاد کرده اند.

وعده غذایی

رعایت تغذیه مناسب و کافی یکی از مهم ترین و الزامی ترین روش ها برای داشتن یک زندگی سالم است. بسیاری از متخصصان تغذیه برای داشتن یک زندگی سالم و به دور از استرس مصرف 3 وعده غذایی را در طول روز تاکید می کنند.

داشتن تایم استراحت

امروزه سرگرمی به مشاغل و حرفه های گوناگون به طور کلی استراحت را از انسان ها گرفته است اما بسیاری از متخصصان طب خواب به برنامه ریزی مناسب در جهت چرت های کوتاه مدت در روز توصیه می کنند.

میوه و سبزیجات

مصرف میوه و سبزیجات تازه می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و سالم زندگی کردن افراد شود. به همین دلیل بسیاری از متخصصان تغذیه مصرف سبزیجات و میوه جات تازه را به میزان 5 وعده در روز توصیه می کنند.

نوشیدن آب کافی

نوشیدن آب و مایعات کافی در طول روز باعث تقویت حافظه، جلوگیری از پیری زودرس، تقویت کلیه ها، تقویت سیستم ایمنی بدن، شاد و سالم زندگی کردن کمک زیادی خواهد کرد.

خواب کافی

بسیاری از متخصصان خواب کافی به میزان 8 ساعت در طول شبانه روزی را به تمام افراد توصیه می کنند چرا که خواب کافی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و می تواند به سالم زندگی کردن کمک کند.

پیاده روی

یکی از مهم ترین عوامل در جهت سالم زندگی کردن پیاده روی در طول روز است چرا که با قدم زدن های طولانی مدت یا 9هزار قدمی می توان باعث جلوگیری از چاقی و درنهایت ایجاد یک زندگی سالم و به دور از استرس شد.

به گزارش سایت طلا ، امروزه سلامت جسمانی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر انسانی است. بسیاری از افراد برای جلوگیری از پیری زودرس، استرس، ابتلا به بیماری‌های گوناگون و چاقی فعالیت‌های ورزشی و تغذیه مناسب را در برنامه روزانه خود قرار می‌دهند.

افزایش ضربان قلب در هنگام ورزش و فعالیت بدنی یک حالت طبیعی است، اما ضربان قلب بالا در هنگام استراحت نشانه بیماری‌های قلبی است. برای مثال فرض کنید در محل کار خود روی صندلی نشسته اید و شغل خود را بدون هیچ استرسی انجام می‌دهید، اما تپش قلب را به خوبی طی مدت طولانی احساس می‌کنید که می‌تواند یک نشانه هشدار دهنده در خصوص فرسودگی قلب و اختلال در سیستم قلبی- عروقی‌ شما باشد.

 

تشخیص سلامت قلب با روش آسان

برای تشخیص سلامت قلب خود چند دقیقه ساکت و آرام بنشینید سپس با انگشت اشاره و انگشت میانی ضربه‌های نبض گردنتان را به مدت ۶۰ ثانیه بشمارید؛ اگر در مدت یک دقیقه تعداد ضربان‌‌تا ۶۰ یا کمتر بود، قلب شما در سلامت کامل به سر می‌برد، در صورتی که تعداد ضربان قلب بین ۶۰ تا ۸۰ باشد نشان می‌دهد عملکرد قلب شما در حالت متوسط است. اما افزایش ضربان قلب‌تان به بیش از ۸۰ در یک دقیقه نشان دهنده سختی عملکرد قلب و الزامی بودن مراجعه به پزشک متخصص است.

 

بهترین تشخیص سلامت قلب در منزل

در حالت دوم برای تشخیص سلامت قلب بهتر است بفهمید که چند دقیقه بعد از انجام ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری یا تردمیل قدرت درک و شنیدن دارید. پیشنهاد ما به شما این است که بلافاصله بعد از انجام فعالیت بدنی تعداد ضربان قلب خود را یادداشت کنید دوباره بعد از یک دقیقه این کار را تکرار کنید اگر اختلاف بین دو عدد نوشته شده کمتر از ۱۸ را نشان دهد در این صورت وضعیت و سلامت قلب در حالت مناسب است و عدد بالای ۱۸ نشان دهنده وضعیت نامطلوب عملکرد قلب شماست.

با چه روش‌هایی می‌توان ضربان قلب را کاهش داد؟

نوشیدن مقدار کافی آب، استفاده ار مواد معدنی، کم کردن تنش و استرس های عصبی راهکار‌های موثری در جهت تنظیم ضربان قلب است، اما درصورتی که از تپش قلب شدیدی رنج می‌برید بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا