سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

افت قیمت طلا تا کجا ادامه خواهد داشت؟

در حالی که قیمت جهانی طلا تحت تاثیر کاهش تنش های تجاری و سیاسی در عرصه بین المللی با افت نسبی روبرو شده، سئوال اصلی این است که افت قیمت طلا تا کجا ادامه خواهد یافت؟

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکو نیوز، بازار طلا در ابتدای هفته جاری با چالش اعتماد سرمایه گذاران روبرو شده و برخی تحلیلگران بر این باورند که احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا در کوتاه مدت وجود دارد.

بر اساس این گزارش دیوید سونگ استراتژیست ارشد موسسه دیلی اف ایکس گفت: با کاهش تنش های سیاسی ، بازار طلا احتمالا در کوتاه مدت با کاهش تقاضا و قیمت روبرو خواهد شد.

وی افزود: به نظر من برخی سرمایه گذاران کوتاه مدتی به فکر برداشت سود خود از بازار طلا خواهند بود و این مساله فشار عرضه ایجاد خواهد کرد.

این تحلیلگر اقتصادی اظهار داشت: طلا نتوانست بالاتر از سطح مقاومتی 1591 دلاری تثبیت شود و این احتمال وجود دارد که تا سطح حمایتی 1509 دلاری کاهش یابد.

به اعتقاد این تحلیلگر برجسته، طلا باید بار دیگر به بالاتر از سطح 1591 دلاری بازگردد تا در مرکز توجه سرمایه گذاران قرار گیرد. نخستین مقاومت مهم قیمت طلا نیز 1625 تا 1634 دلار خواهد بود.

نه تنها سونگ احتمال کاهش قیمت طلا تا 1500 دلار را مطرح کرده است بلکه شرکت تجاری Dukascopy سوئیس نیز اعلام کرده است که اگر طلا به زیر 1540 دلار کاهش یابد به احتمال زیاد به میانگین قیمتی 100 روزه حدود 1500 دلاری کاهش خواهد یافت.

این موسسه افزود: کندل های روزانه قیمت طلا نشان می دهد این فلز گرانبها در وضعیت اشباع خرید قرار گرفته است.

سونگ گفت: گرچه ممکن است قیمت طلا در کوتاه مدت کاهش یابد ولی نیروهای ساختاری موجب افزایش قیمت طلا در سال 2020 می شود. افزایش نگرانی ها نسبت به کاهش رشد اقتصادی جهان موجب خواهد شد تا نرخ بهره پایین نگه داشته شود. ریسک های سیاسی نیز عامل مهمی برای افزایش قیمت طلا خواهد بود.

انتهای پیام /

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا