سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

سایه جنگ بر سر بورس عربستان: افت شدید ارزش سهام آرامکو

ارزش سهام شرکت آرامکوی عربستان با افت شدید به پایین ترین سطح از 11 دسامبر یعنی زمان عرضه در بازار بورس عربستان رسیده است.

به گزارش پلاتز، نگرانی سرمایه گذاران از وقوع جنگ در منطقه خاورمیانه پس از ترور شهید قاسم سلیمانی توسط ارتش آمریکا، موجب شد تا ارزش سهام شرکت آرامکو با 1.7 درصد کاهش به پایین ترین سطح از 11 دسامبر برسد.

هر سهم شرکت آرامکو به کمتر از 34.55 ریال سعودی رسیده که البته هنوز بالاتر از قیمت 32 ریال در روز عرضه سهام این شرکت در ماه دسامبر است.

این در شرایطی است که تشدید تنش ها در خاورمیانه موجب افزایش 3.55 درصدی قیمت نفت برنت و رشد 3.06 درصدی قیمت نفت آمریکا شده است.

پیش از افت ارزش سهام آرامکو، قیمت سهام این شرکت از 11 دسامبر تاکنون 10 درصد افزایش یافته بود.

ایران قول داده است تا انتقام سختی را از عاملان اصلی ترور سردار شهید سلیمانی خواهد گرفت.

عربستان که در پی حملات سپتامبر مجبور به توقف 5 درصدی تولید نفت شد، خواستار تنش زدایی در منطقه پس از جنایت آمریکا شده است.

عربستان سعودی با انتشار بیانیه ای از جامعه بین المللی خواسته است تا تدابیر لازم را برای تضمین امنیت و صلح در این منطقه که برای جهان بسیار مهم است، اتخاذ کند.

امارات متحده عربی نیز ضمن ابراز نگرانی از اوضاع منطقه خواستار حفظ امنیت و آرامش شده است. عربستان بزرگترین صادرکننده نفت جهان، بخش مهمی از نفت خود ر از میادین شرکت آرامکو تولید می کند.

تولید نفت عربستان در ماه نوامبر به 9.9 میلیون بشکه در روز رسیده است.

قرار است اوپک و سایر تولیدکنندگان بزرگ نفت در نشست مارس در وین درباره ادامه توافق کاهش تولید بحث و تبادل نظر کنند. بر اساس توافق جدید عربستان قول داده است تا 400 هزار بشکه دیگر از تولید خود بکاهد.

انتهای پیام /

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا