اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

وزیر خارجه امشب به روسیه می‌رود/توضیح سخنگو درباره دعوت ظریف به نیویورک

سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر وزیر امور خارجه به مسکو خبر داد و گفت: سفر امشب محمد جواد ظریف به مسکو در چارچوب رایزنی‌های مستمر میان جمهوری اسلامی ایران با مقامات ارشد روسیه انجام می‌شود.

به گزارش سایت طلا ، «سیدعباس موسوی» ظهر امروز در حاشیه مراسم میقات و ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طیف مختلفی از موضوعات در این سفر مورد رایزنی قرار می‌گیرد، اظهار داشت: مسائل مربوط به روابط دوجانبه و آخرین تحولات بین‌المللی در این سفر مورد گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره سفر احتمالی وزیر امور خارجه به نیویورک برای شرکت در نشست شورای امنیت هم گفت: از وزیر امور خارجه برای شرکت در نشست فوق‌العاده‌ای که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل است، دعوت شده است.

موسوی با بیان اینکه این نشست به منظور بحث و بررسی درخصوص منشور سازمان ملل توسط شورای امنیت برگزار می‌شود، ادامه داد: وزیر امور خارجه قصد شرکت در این نشست را دارد البته اگر برای ایشان تهمیدات لازم فراهم شود و رواید برایشان صادر شود.

وی سفر به نیویورک برای شرکت در نشست شورای امنیت را طبیعی دانست و اظهارداشت: در این نشست‌ها، معمولا وزرای امور خارجه دعوت می‌شوند به ویژه آقای دکتر ظریف که از دیپلمات‌های برجسته جهان هستند و درخصوص سازمان و منشور ملل متحد صاحبنظر هستند، حضور ایشان فرصت مغتنمی هم برای این نشست و هم برای ماست تا درباره یکجانبه‌گرایی آمریکا و همینطور چندجانبه‌گرایی که در منشور ملل متحد هم آمده است، بحث و تبادل نظر شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: متاسفانه چندجانبه‌گرایی توسط عده‌ای محدود از کشورها زیر پا گذاشته می‌شود. ان‌شاالله نشست شورای امنیت طلیعه مبارکی برای چندجانبه‌گرایی در نظام بین‌الملل باشد.

سه شنبه آینده مجمع گفت‌وگوی تهران برگزار می‌شود

موسوی درباره برگزاری دومین مجمع گفت‌وگوی تهران طی روزهای آینده در ایران ابراز داشت: سه‌شنبه هفته آینده مجمع گفت‌وگوی تهران با محوریت طرح صلح هرمز که آقای رئیس‌جمهور مبتکر آن طرح بودند، با حضور اندیشمندان و سیاستمداران کشورهای مختلف برگزار می‌شود. این اجلاس فرصت خوبی است تا از نزدیک طرح صلح هرمز از سوی اندیشمندان و دیگر شرکت‌کنندگان از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: امیدواریم این طرح و این مجمع طلیعه مبارکی برای هم‌افزایی هرچه بیشتر بین کشورهای منطقه باشد و اگر احیانا ابهاماتی در مورد این طرح وجود دارد، در جریان این مجمع و گفت‌وگوهایی که در آن انجام می‌شود، برطرف شود.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه درباره حضورش در در میقات ماه و صلیب که در کلیسای سرکیس مقدس تهران هم گفت: باعث افتخار است که امروز توفیق داشتیم در خدمت اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال ایران برای تبریک سال نوی میلادی و تولد حضرت مسیح (ع) برسیم.


وی ادامه داد: خدمت اسقف اعظم عرض کردم که یکی از زیبایی‌های ایران این است که تمام اقوام و ادیان به صورت مسالمت‌آمیز کنار هم زندگی می‌کنند و این موضوع بر زیبایی‌های ایران افزوده است.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد