سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1632.5
مظنه2,388,500
18 گرم551,300
ارزش سکه5,381,291
قدیم (بهار)5,385,000
جدید (امامی)5,395,000
نیم2,800,000
ربع1,700,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

منطقه یورو در بن بست سیاست های پولی

رئیس بانک مرکزی هلند بر این باور است که پایین نگه داشتن نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اروپا می تواند در نهایت به یک اقدام غیرسازنده تبدیل شود.

کلاس نات رئیس بانک مرکزی هلند و عضو شورای مدیریت بانک مرکزی اروپا در مصاحبه ای تاکید کرد: نرخ بهره منطقه یورو احتمالا سالها در سطح بسیار پایینی نگه داشته خواهد شد ولی سیاست پولی فوق انبساطی بانک مرکزی اروپا می تواند یک اقدام کاملا غیرسازنده باشد.

وی در ادامه افزود: من یک توپ کریستالی ندارم ولی نمی توانم این احتمال را رد کنم که نرخ بهره پایین فعلی 5 سال دیگر ادامه خواهد یافت.

رئیس بانک مرکزی هلند اظهار داشت: این مساله من را به شدت نگران می کند زیرا پایین نگه داشتن موقت نرخ بهره چیزی متفاوت از پایین نگه داشتن دائم نرخ بهره است.

وی تاکید کرد: نرخ بهره پایین و کم منجر به ریسک بیشتر برای سرمایه گذاران شده و این در شرایطی است که نسل جوان اروپا احساس می کند که مجبور به افزایش پس انداز خواهد بود. از نظر اقتصاد کلان اتخاذ چنین سیاستی در بلندمدت غیرسازنده خواهد بود.

رئیس بانک مرکزی هلند گفت: اتخاذ سیاست نرخ بهره پایین در نهایت نوعی شلیک به پای خودمان است. اگر مردم در واکنش به نرخ بهره پایین ، اقدام به پس انداز بیشتری کنند این مساله موجب کاهش بیشتر نرخ تورم خواهد شد.

نات از منتقدان جدی سیاست های انبساطی پولی اروپا به شمار می رود. وی از کریستین لاگارد رئیس جدید  بانک مرکزی اروپا خواسته است تا یک هدف انعطاف پذیرتر برای تورم در نظر بگیرد.

انتهای پیام /

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا