سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

طلا از منظر تحلیل تکنیکال بلند مدت هنوز صعودی است

از منظر روند بلند مدت، تاریخچه ۴۰ سال گذشته قیمت طلا نشان از این دارد که طلا از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۰ روند صعوی را تجربه کرده است. از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۵ روند نزولی بوده است (با یک اصلاح صعودی در سال ۱۹۸۲) از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۷ یک روند صعودی آغاز شد. از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۳ یک نزول قیمت آرام داشتیم. از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۶ شاید نوسانات سویینک در قیمت بودیم و پس از آن از ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ قیمت روند نزولی گرفت. پس از آن قیمت طلا تا سال ۲۰۰۱ سویینگ بود و پس از آن در یک روند صعودی قدرتمند ۱۰ ساله قرار گرفت که در سال ۲۰۱۱ بالاترین سطح خود و ۱۹۰۸ دلار رسید. از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ قیمت ها پایین تر رفت.

طلا از منظر تحلیل تکنیکال بلند مدت هنوز صعودی است 

 

در فصل آخر سال ۲۰۱۹ طلا افت قیمت داشت و از سطح ۱۵۵۶/۲۰ دلار به پایین ترین سطح خود در ماه سپتامبر رسید. این فلز زرد گرانبها با اینکه از منظر تحلیل تکنیکال کوتاه مدت اوضاع این فلز گرانبها میانه است اما با نگاهی به چارت روزانه درمیابیم که نباید از این موضوع زیاد ناامید شد. چارت های طولانی مدت تر نظیر چارت ماهانه و هفتگی معاملات آتی Comex نشان از این دارد که قیمت ها از پایین ترین سطح در سال ۲۰۱۵ و پایین ترین سطح از ماه ۲۰۱۸ بالاتر بوده و امسال به بالاترین سطح شش ساله خود رسیده است. میتوانید خطوط حمایت و مقاومت طولانی مدت را در چارت ببینید. 

از منظر روند بلند مدت، تاریخچه ۴۰ سال گذشته قیمت طلا نشان از این دارد که طلا از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۰ روند صعوی را تجربه کرده است.  از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۵ روند نزولی بوده است (با یک اصلاح صعودی در سال ۱۹۸۲) از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۷ یک روند صعودی آغاز شد. از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۳ یک نزول قیمت آرام داشتیم. از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۶ شاید نوسانات سویینک در قیمت بودیم  و پس از آن از ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ قیمت روند نزولی گرفت. پس از آن قیمت طلا تا سال ۲۰۰۱ سویینگ بود و پس از آن در یک روند صعودی قدرتمند ۱۰ ساله قرار گرفت که در سال ۲۰۱۱ بالاترین سطح خود و ۱۹۰۸ دلار رسید. از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ قیمت ها پایین تر رفت. 

تحلیل طلا جهانی

 

از سال ۲۰۱۵ قیمت طلا صعودی شد اما آشفتگی های زیادی در آن دیده میشد. چارت های ماهانه و هفتگی در حال حاضر همچنان از منظر تکنیکال صعود نشان میدهند. این نشان از این دارد که چشم انداز طلا در سال آتی بیشتر صعودی می باشد و یا حداقل در ماه یا هفته های آتی بالاتر خواهد رفت. 

در آینده نزدیک شاهد حرکت قیمتی طلای آتی به بالاتر از سطح مقاومت بلند مدت سال ۲۰۱۹ و سطح ۱۵۵۹/۸۰ دلار خواهیم بود. براساس معاملات آتی به نزولی قدرت صعودهای بلند مدت را خواهیم دید و قیمت به بالاتر از سطوح مقاومتی که بالاترین آن ها در سطح ۱۹۲۰/۷۰ دلار و در سال ۲۰۱۱ بوده است خواهد رسید. 

از دید فاندامنتال دلیل این صعود این است که قیمت طلا نزول داشته است و شاهد رکود بازار طلا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ بودیم که دلیل آن بخاطر موضوعات ژئوپلتیک جهانی بوده است. میتوان ادعا کرد که از منظر بازار با توجه به رویدادهای مختلف در سراسر جهان و اخبار رسیده از جنگ تجاری میان چین و آمریکا بیشترین تاثیر را بر روی قیمت لا در نیمه پایانی سال ۲۰۱۹ داشته است و این اخبار کانون توجه بودند. انتظار نداریم که سال ۲۰۲۰ سالی آرام و بی تنش باشد. حداقل یک موضوع و خبر مهم وجود دارد که همه میدانند میتواند بر روی بازارهای مالی در سال پیش رو تاثیر بگذارد: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. از دیگر مواردی که احتمال تاثیرگذاری آن ها بر روی طلا وجود دارد میتواند به تنش میان آمریکا و چین، برنامه موشکی کره شمالی و مشکلات اقتصادی/ مالی چندین کشور اشاره کرد. 

 

قیمت طلا جهانی

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا