سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

قیمت طلا امروز 23 آذرماه 1398

قیمت طلا در بازارهای جهانی در پایان مبادلات روز جمعه تحت تاثیر تحولات مربوط به روابط تجاری امریکا و چین با افزایش روبرو شده است.

به گزارش رویترز، سرمایه گذاران بین المللی همچنان نگران تحولات روابط و مذاکرات تجاری آمریکا و چین هستند. از سوی دیگر نگرانی های سیاسی در بزرگترین اقتصاد جهان نیز موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا با 0.5 درصد افزایش به 1477 دلار رسیده است. قیمت این فلز گرانبها در هفته ای که گذشت با رشد 1.2 درصدی روبرو شده است. این بهترین عملکرد قیمت طلا در 3 ماه اخیر به شمار می رود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرده است که چین احتمالا 50 میلیارد دلار محصولات کشاورزی آمریکا را خریداری خواهد کرد.

وی همچنین از متوقف شدن اعمال تعرفه های تجاری جدید علیه کالاهای چینی خبر داده است.

در حالی که آمریکا و چین برای امضای توافق تجاری موقت آماده شده اند ولی برخی تحلیلگران بر این باورند که روشن نبودن جزئیات این توافق همچنان موجب نگرانی سرمایه گذاران بین المللی شده است.

مشخص نبودن مفاد توافق تجاری چین و آمریکا، بازارهای جهانی را سردرگم کرده است.

سوکی کوپر تحلیلگر ارشد استاندارد چارترد بانک در این باره گفت: اینکه طلا در محدوده قیمتی 1475 دلاری داد و ستد می شود نشانگر این واقعیت است که اعتماد و تمایل خوبی نسبت به بازار طلا وجود دارد. نااطمینانی درباره چشم انداز سیاسی آمریکا نیز موجب افزایش تقاضا برای طلا شده است.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا طرح استیضاح ترامپ را تصویب کرده است. در این طرح رئیس جمهور آمریکا به سوء استفاده از قدرت و جلوگیری و ممانعت از تحقیقات استیضاح متهم شده است.

در صورت تصویب نهایی طرح، ترامپ سومین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا خواهد بود که استیضاح می شود.

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی با کاهش روبرو شده است.

انتهای پیام /

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا