اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

آیا ادامه درخشش طلا در بازارهای جهانی ادامه خواهد یافت؟

تحلیلگران بین المللی بر این باورند که سیاست های انبساطی پولی فدرال رزرو آمریکا عامل مهمی برای ادامه درخشش طلا در بلندمدت خواهد بود.

گرچه تحلیلگران بازار وجود فشار زیاد در بازار طلا را انکار نمی کنند ولی معتقدند که درخشش طلا در بازارهای جهانی در بلندمدت ادامه خواهد یافت و عامل اصلی آن اتخاذ سیاست های انبساطی پولی از سوی فدرال رزرو آمریکا و سایر بانکهای مرکزی بزرگ جهان خواهد بود.

در حالی که برخی تحلیل ها نشان می دهد که احتمال افت قیمت طلا تا 1425 دلار در هر اونس وجود دارد ولی روند بلندمدت قیمت همچنان صعودی است.

فدرال رزرو آمریکا در سال 2019 میلادی 3 بار نرخ بهره را کاهش داده و پیش بینی می شود سیاست های انبساطی پولی همچنان ادامه خواهد داشت.

به اعتقاد برخی استراتژیست های اقتصادی، مهمترین پیام اظهارات اخیر جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا درباره سیاست های پولی و نرخ بهره این است که قیمت طلا در بلندمدت کاملا صعودی خواهد بود.

اظهارات پاول نشان می دهد که فدرال رزرو آمریکا در شرایط فعلی هیچ برنامه ای برای افزایش نرخ بهره ندارد و این به نفع قیمت طلا خواهد بود.

سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا تا جولای 2020 میلادی بار دیگر نرخ بهره را کاهش خواهد داد.انتهای پیام /

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد