سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1637.7
مظنه2,707,000
18 گرم624,900
ارزش سکه6,098,871
قدیم (بهار)6,084,338
جدید (امامی)6,104,700
نیم3,096,938
ربع1,892,020
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

بحران نقدینگی نیمی از بانک های منطقه یورو را تهدید می کند

سایت طلا : بانک مرکزی اروپا هشدار داده است که نیمی از بانک های بزرگ منطقه یورو قادر به ادامه فعالیت به خاطر کمبود منابع مالی و نقدینگی نخواهند بود.

به گزارش رویترز، بانک مرکزی اروپا اعلام کرد: نیمی از بانک های بزرگ منطقه یورو به خاطر کمبود شدید منابع مالی و نقدینگی قادر به ادامه حیات و فعالیت نخواهند بود و شرکتهای بزرگتر و شعبه های موسسات مالی و بانکی خارجی از جمله آسیب پذیرترین نهادها به شمار می روند.

بر اساس این گزارش ، ارزیابی بانک مرکزی اروپا از 103 بانک و موسسه مالی بزرگ منطقه یورو نشان می دهد که برخی نقاط ضعف بزرگ در سیستم بانکی اروپا وجود دارد آن هم در شرایطی که نگرانی های زیادی درباره رکود اقتصادی و سیاست های پولی آمریکا همه جا را فراگرفته است.

این تحقیق و بررسی نشان می دهد 4 بانک بزرگ منطقه یورو در صورت عدم تزریق نقدینگی و منابع مالی جدید تا 6 ماه آینده قادر به ادامه فعالیت نخواهند بود و 52 بانک دیگر نیز در صورتی که مشتریان تجاری شان پول های خود را خارج کنند، تا 6 ماه آینده اعلام ورشکستگی خواهند کرد.

26 بانک بزرگ منطقه یورو نیز حتی در صورت وقوع یک شوک شدید قادر به فعالیت بیش از 6 ماه خواهند بود ولی رتبه های اعتباری آنها 3 درجه تنزل خواهد یافت و سپرده های بیشتری از حساب های آنها خارج خواهد شد.

بانک مرکزی اروپا از کلیه بانک های فعال در منطقه یورو خواسته است تا ارزیابی و بازنگری جدی در سیستم مدیریت ریسک نقدینگی خود به عمل آورند.

انتهای پیام /

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا