سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1465.2
مظنه2,105,500
18 گرم486,000
ارزش سکه4,743,692
قدیم (بهار)4,710,000
جدید (امامی)4,750,000
نیم2,530,000
ربع1,630,000

پیش بینی بانک معتبر آمریکایی درباره قیمت طلا تا پایان 2019

سایت طلا : بانک گلدمن ساش آمریکا پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا در سه ماه پایانی 2019 میلادی به بیش از 1600 دلار خواهد رسید.

به گزارش کیتکو نیوز ، میخاییل اسپروگیس تحلیلگر ارشد بانک گلدمن ساش آمریکا در مصاحبه ای تاکید کرد: نگرانی های مربوط به رکود اقتصادی موجب خواهد شد تا قیمت هر اونس طلا در سه ماه چهارم امسال به 1600 دلار افزایش یابد.

وی در ادامه افزود: چیزی که برای بازار طلا اهمیت دارد، این نیست که آیا ریسک و خطر واقعی وجود دارد یا نه، بلکه چیزی که مهم است آن است که ریسک هایی که بازار آن را درک کرده است، کدامند. ما بر این باوریم که نگرانی بازار درباره وقوع رکود، با توجه به کاهش رشد اقتصادی و افت اشتغال، بیشتر شده است.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی اظهار داشت: پیش بینی ما این است که قیمت طلا تا پایان امسال به 1600 دلار خواهد رسید و در همین محدوده تثبیت خواهد شد و پس از آن به تدریج افزایش بیشتری خواهد داشت.

وی تصریح کرد: روند بلندمدت قیمت طلا نیز بستگی به رشد اقتصاد جهانی خواهد داشت. اگر احتمال رکود اقتصادی آمریکا افزایش یابد، روند صعودی قیمت طلا در سال 2021 میلادی نیز ادامه خواهد یافت.

گلدمن ساش بر این باور است که 3 عامل اصلی می تواند قیمت طلا را تا پایان امسال به 1600 دلار افزایش دهد: تقاضای صندوق های سرمایه گذاری، خرید بانک های مرکزی و کاهش ارزش دلار آمریکا.

اسپروگیس گفت: انتظار داریم که صندوق های بزرگ سرمایه گذاری در بازارهای توسعه یافته طی ماه های آینده طلای بیشتری را خریداری خواهند کرد.

تقاضای بانک های مرکزی جهان نیز طی ماه های آینده روند صعودی خواهد داشت و از 650 تن در سال گذشته به 750 تن تا پایان امسال خواهد رسید. کشورهایی مثل ترکیه، روسیه و چین که تنش های سیاسی با آمریکا دارند، بیشترین تقاضا را برای طلا خواهند داشت. کشورهایی مثل لهستان که با اتحادیه اروپا نیز تنش دارند، امسال طلا خریداری کرده اند.

پیش بینی ها نشان می دهد که ارزش دلار آمریکا طی ماه های آینده کاهش خواهد یافت که این پیش بینی بر اساس این گمانه زنی است که رشد اقتصادی جهان بهبود خواهد یافت و ارزش سایر ارزها در برابر دلار افزایش خواهد داشت.

تحلیلگران گلدمن ساش پیش بینی کرده اند که فدرال رزرو آمریکا در نشست اکتبر نیز یک بار دیگر نرخ بهره را کاهش خواهد داد. فدرال رزرو آمریکا تنها پس از انتخابات 2020 احتمالا نرخ بهره را مجددا افزایش خواهد داد. نظرسنجی سی ام ئی نشان می دهد که احتمال کاهش 0.25 درصدی نرخ بهره آمریکا در نشست اکتبر به بیش از 90.5 درصد رسیده است.

انتهای پیام /

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا