سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1685
مظنه3,068,000
18 گرم708,200
ارزش سکه6,912,204
قدیم (بهار)7,200,000
جدید (امامی)7,316,000
نیم3,750,000
ربع2,030,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

تفاهم سازمان امور مالیاتی و اصناف برای نصب صندوق مکانیزه فروش

سخنگوی اتاق اصناف ایران از تفاهم سازمان امور مالیاتی و اتاق اصناف برای ملزم شدن برخی مشاغل برای نصب صندوق‌های مکانیزه فروش خبر داد.

مجتبی صفایی ، در خصوص ملزم شدن تعدادی از صنوف و مشاغل برای تجهیز به صندوق‌های مکانیزه فروش اظهار کرد: بحث شفافیت مالی همواره مورد استقبال اتاق اصناف بوده و هست و در بحث نظارت‌ها و نصب صندوق‌های مکانیزه فروش، علی‌رغم چند سال کاری که انجام شده بود، ولی جمع‌بندی نهایی در این خصوص اتخاذ نشده بود و قانون نیز در حال طی مسیر متعارف خود قرار داشت. لذا با توجه به نهایی شدن تدوین قانون و تایید شورای نگهبان، اتاق اصناف و مجموعه سازمان امور مالیاتی هم به یک تفاهم رسیدند.

سخنگوی اتاق اصناف ایران ادامه داد: بر اساس توافق انجام گرفته مقرر شده است هر سال، مشاغلی که بیشترین ارتباط با مصرف کنندگان را دارند مشمول این طرح شوند و ما هیچگاه به دنبال کتمان اطلاعات مالیاتی نبوده و همواره شفافیت در این بخش را دنبال کرده‌ایم.

وی گفت: در راستای نصب صندوق‌های مکانیزه فروش ما پیش قدم شده‌ایم و با نصب این صندوق‌های مکانیزه، تمام مبادلات تجاری قابل رویت خواهد بود و ما این موضوع را دنبال می‌کنیم تا گریز مالیاتی اتفاق نیافتد.

صفایی تاکید کرد: البته ما معتقدیم مجموعه بنگاه‌هایی که در شرایط تحریم می‌بایست به صورت ویژه دیده شوند، باید از تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی برخوردار شوند و تسهیلات و معافیت‌هایی که برای بنگاه‌های تولیدی دیده شده، برای بنگاه‌های تولیدی خرد و کلان هم در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه موضوع نصب کارتخوان‌ها و نصب صندوق‌های مکانیزه فروش، دو موضوع جدا از هم است گفت: خوشبختانه برای عرضه این دستگاه‌ها محدودیتی وجود ندارد و با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه‌ها با سازمان امور مالیاتی، هر ساله تعداد مشاغلی که به این صندوق‌ها مجهز می‌شوند افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی تسنیم، 27 آذر ماه سال گذشته نمایندگان با تصویب ماده‌ای از لایحه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مقرر کردند کلیه صاحبان مشاغل صنفی و غیرصنفی و اشخاص حقوقی و شرکت‌های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی مکلفند به ترتیبی که سازمان امور مالیاتی مقرر می‌کند نسبت به ثبت نام در سامانه مؤدیان اقدام کنند. در این ماده آمده، خرده فروشی‌ها و واحدهای صنفی که مستقیما با مصرف کننده نهایی ارتباط دارند علاوه بر عضویت در سامانه مؤدیان موظف به استفاده از پایانه فروشگاهی هستند. استفاده از پایانه فروشگاهی برای مؤدیانی که مستقیما با مصرف کننده نهایی ارتباط ندارند الزامی نیست اما مؤدیان مزبور موظفند کلیه صورت حساب‌های خود را به ترتیبی که سازمان امور مالیاتی مقرر می‌کند، از طریق سامانه مؤدیان صادر کنند.

همچنین بر اساس آنچه در بهمن ماه 94 اعلام شد، 29 صنف در 2 گروه شامل 10 صنف و یک گروه شامل 9 مشاغل در اولویت بکارگیری این صندوق‌های مکانیزه قرار دارند.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا