سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

ادعاهای وزیر دفاع آمریکا علیه ایران

وزیر دفاع آمریکا با تکرار ادعاهای واهی واشنگتن علیه کشورمان ادامه تلاش کشورش برای متوقف کردن نفتکش آدریان دریا را غیر محتمل ندانست.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز به سوالاتی پیرامون سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط حوثی‌ها در یمن، توقیف نفتکش حامل نفت ایران توسط انگلیس و تهدیدات چین و روسیه پاسخ داد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا ایران را مسئول سرنگونی پهپاد ساقط شده توسط حوثی‌ها می‌داند، اظهار داشت: ما یک هواپیمای بدون سرنشین MQ-9 را بر فراز یمن از دست دادیم. ما پس از جمع‌آوری شواهد و حقایق لازم، درباره گام بعدی خود تصمیم‌گیری می‌کنیم.

مارک اسپر در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه آیا واشنگتن نفتکش توقیف شده حامل نفت ایران را پس از آزادی متوقف خواهد کرد، به تکرار ادعاهای خصمانه و واهی آمریکا علیه کشورمان پرداخت و گفت: ما هرگز این گزینه را (متوقف کردن نفتکش آدریان دریا) از روی میز برنمی‌داریم. ما صبر می‌کنیم ببینیم چه پیش می‌آید.

وی در ادامه مدعی شد که یکی از منابع ایران برای تامین مالی رفتارهای مخربش فروش نفت از راه‌های غیرقانونی است.

وزیر دفاع آمریکا همچنین در پاسخ به این سوال که آیا از نظر او چین بزرگ‌ترین تهدید امنیت ملی آمریکا است، گفت: برای وزارت دفاع، چین در اولویت اول قرار دارد و من می‌توانم بگویم که چین یک رقیب استراتژیک بلندمدت است. ما قرار نیست از منطقه خارج شویم.

به گزارش ایسنا، ابرنفتکش آدریان دریا که پیشتر گریس1 نام داشت اوایل ماه ژوئیه برخلاف قوانین بین‌المللی توسط نیروهای انگلیسی در منطقه جببل‌الطارق توقیف شد. لندن سپس مدعی شد که مقصد این کشتی سوریه بوده است و طبق تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه دمشق دست به این اقدام زده است.

مقامات کشورمان این اقدام انگلیس را غیرقانونی و مصداق دزدی دریایی دانستند و در اعتراض به این کار نیز سفیر انگلیس در تهران به وزارت امورخارجه احضار شد.

نفتکش آدریان دریا پنج‌شنبه گذشته طبق حکم دادگاه عالی جبل‌الطارق رفع توقیف شد و گفته می‌شود اکنون در مسیر بندری در یونان قرار دارد.

دولت آمریکا پس از آزادی این کشتی تلاش کرد تا مانع از حرکت آن از جبل‌الطارق شود و حتی از یک دادگاه منطقه‌ای در آمریکا خواست تا حکم توقیف مجدد آن را صادر کند اما مقامات منطقه‌ای جبل‌الطارق با این درخواست مخالفت کردند.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا