اونس طلا1674.2
مظنه5,818,000
18 گرم1,343,000
ارزش سکه13,107,954
قدیم (بهار)13,650,000
جدید (امامی)14,700,000
نیم8,100,000
ربع5,100,000

تصویب قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده تا اواسط پاییز؛ ۵۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی در کشور داریم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، گفت: تا اواسط پاییز امسال قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده به تصویب می‌رسد.

محمدرضا پورابراهیمی شامگاه جمعه در همایش نقش تجار و توزیع در رونق تولید به نقش بنکداران در اقتصاد جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: طی 2.5 سال گذشته مجلس با چالش‌های قانون مالیات بر ارزش افزوده دست و پنجه نرم کرده است و شور اول اصلاح این قانون در مجلس انجام شده و برای شور دوم در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار امیدواری کرد که تا اواسط پاییز امسال قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده به تصویب برسد.

وی به مشکلات مربوط به اطلاعات مرتبط با تراکنش‌های بانکی واحدهای صنفی در اظهارنامه مالیاتی اشاره کرد و گفت: با تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان مالیاتی انجام شده است مقرر شده که کمیسیونی مشترک برای حل و فصل این مشکل در استان‌‌ها تشکیل شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از جمع شدن سفره مالیات علی‌الراس خبر داد و گفت: در طول سال‌های اخیر دریافت مالیات علی‌الراس بار مضاعفی بر دوش فعالین اقتصادی گذاشته است.

وی به برطرف شدن مشکلات مالیات بر ارزش افزوده در قانون جدید اشاره و عنوان کرد: در قانون جدید مشکل استرداد مالیاتی فعالین اقتصادی حل خواهد شد و این فعالین می‌توانند از ظرفیت اعتبار مالی خود استفاده کنند.

پورابراهیمی با اشاره پهن بودن سفره فعالیت‌های اقتصادی غیررسمی و زیرزمینی، گفت: امروز تولید‌کنندگان ما از شرایط رقابتی ناسالم اقتصادی و میدانی که به فعالیت‌های اقتصادی زیر‌زمینی داده شده گله‌مند هستند.

وی با بیان اینکه فعالین صنفی دارای مجوز بار فرارهای مالیاتی فعالیت‌های غیررسمی و زیرزمینی را به دوش می‌کشند، گفت: در حال حاضر با 40 تا 50 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور روبه‌رو هستیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر سه اتحادیه طلا و جواهر، املاک و پوشاک به صورت کشوری در حال فعالیت هستند، گفت: ما در کمیسیون اقتصادی مجلس برای تشکیل کمیسیون و کارگروه‌های تخصصی برای تمام اتحادیه‌های صنفی آمادگی داریم و بعد از اتمام این همایش مقدمات تشکیل کمیسیون تخصصی عمده‌فروشان مواد غذایی کشور فراهم می‌شود.

پورابراهیمی به اهمیت حوزه توزیع اشاره کرد و گفت: فقدان یک نظام عالمانه توزیع اثرات منفی گسترده‌ای بر اقتصاد گذاشته است که به تبع آن این فقدان بر حوزه تولید و مصرف نیز اثر گذاشته است.

وی گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس آمادگی داردکه از هر حرکتی که در راستای تقویت بنیه اقتصادی کشور برداشته شود با تمام توان حمایت کند.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در سال 97 حدود 105 هزار میلیارد تومان مالیات در کشور اخذ شده که 4.5 هزار میلیارد تومان از آن مرتبط به حوزه اشخاص و اصناف بوده است، گفت: طبق برآورردها از این 4.5 هزار میلیارد تومان 2.5 هزار میلیارد تومان کل مالیات اصناف بوده که با توجه به جمعیت 2 میلیون و 700 واحدی اصناف در کشور سرانه پرداخت مالیات هر واحد صنفی کمتر از یک میلیون تومان در سال است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته اظهارنامه مالیاتی یک میلیون و 600 هزار واحد صنفی بدون اعتراض سازمان مالیاتی کشور پذیرفته شده است، خاطرنشان کرد: واحدهای صنفی که به هر دلیل پرداخت مالیاتی آنها با تاخیر انجام شده و مشمول جریمه شده‌اند اگر تا پایان مهرماه مالیات خود را پرداخت کنند جریمه آنها صفر می‌شود و اگر تا پایان اسفندماه امسال پرداخت کنند بخشی از جریمه آنها بخشیده می‌شود.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد