سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1501.9
مظنه1,797,500
18 گرم414,900
ارزش سکه4,049,768
قدیم (بهار)4,070,000
جدید (امامی)4,142,000
نیم2,140,000
ربع1,340,000

سهام آسیا با امید به ضروری شدن مشوق‌های اقتصادی قوت گرفت

سهام آسیایی پس از یک هفته پر تلاطم، با اشاره چین به ضرورت حمایت بیشتر از اقتصاد و با افزایش انتظارات از ارائه مشوق‌های بیشتر توسط بانک‌های مرکزی جهان، جای پای خود را محکم کرد.

 در معاملات امروز، جمعه، پس از یک هفته پر تلاطم، با اشاره چین به ضرورت حمایت بیشتر از اقتصاد و با افزایش انتظارات از ارائه مشوق‌های بیشتر توسط بانک‌های مرکزی جهان، سهام آسیایی جای پای خود را محکم کرد.  

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۲ درصد رشد کرد، هرچند هنوز از لحاظ هفتگی ۱ درصد سقوط کرده است.  

حال‌وهوای بازارها وقتی تقویت شد که برنامه‌ریز دولتی چین اعلام کرد پکن برنامه‌ای برای تقویت درآمد ارائه خواهد کرد. هرچند فعلا جزئیاتی از این طرح منتشر نشده است.  

رشد سهام آمریکایی و اروپایی هم به تقویت بازار ها کمک کرد. در ساعات کاری بازارهای آسیایی و در اولین ساعت کار بازارهای اروپا، شاخص ای‌مینی اس‌اندپی۵۰۰ با ۰.۵۵ درصد رشد روبرو شد. شاخص پن یوروپین یورواستاکس۵۰ هم ۰.۵ درصد بالا آمد. داکس آلمان ۰.۸۳ درصد و کاک فرانسه ۰.۷۰ درصد رشد کردند در حالی که فوتسی انگلیس بدون تغییر باقی ماند. فوتسی ایتالیا هم ۰.۸۷ درصد بالا آمد.

در بازار آسیا، شاخص نیکی ژاپن توانست با جبران افت‌های اولیه، به رشد اندک ۰.۰۶ درصدی دست پیدا کند، در حالی که کامپوزیت شانگهای چین ۰.۲۹ درصد رشد کرد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۹۵ درصد جهش کرد.  

شاخص‌های استرالیا و کره‌جنوبی همچنان در منطقه قرمز باقی ماندند؛ شاخص ای‌اس‌اکس ۰.۰۴ درصد و شاخص کوسپی ۰.۵۳ درصد افت کردند.  

در بازار ارز، شاخص دلار توانست در برابر ۶ ارز مطرح جهان تقویت شده و به نرخ ۹۷.۰۳۳ واحد برسد، در حالی که نرخ برابری دلار با ارز امن بازار، یعنی ین ژاپن، بدون تغییر، ۱۰۶.۲۰ واحد باقی ماند.  

برچسب ها :

سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا