سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1507.7
مظنه1,808,500
18 گرم417,400
ارزش سکه4,074,551
قدیم (بهار)4,080,000
جدید (امامی)4,168,000
نیم2,180,000
ربع1,380,000

جزئیاتی از جلسه رئیس جمهور با مدیران ارشد بخش مسکن کشور

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: بزودی با افزایش تولید مسکن به میزان یک میلیون تا یک میلیون و صد هزار واحد در سطح کشور، جریان تولید و ساخت و ساز مسکن در مدار اصلی خود قرار خواهد گرفت.

مازیار حسینی در گفتگوی زنده تلفنی با خبر نیمروزی با اشاره به نشست امروز رئیس جمهور با مدیران ارشد بخش مسکن افزود: در این نشست، چشم انداز و راهکار‌های تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضای مسکن در حضور رئیس جمهور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه گزارشی از پیشرفت طرح اقدام ملی نیز داده شد و برنامه‌های عملیاتی این بخش و همچنین تکمیل مسکن مهر، بازسازی واحد‌های آسیب دیده از سیلاب ماه‌های اول سال و مسکن روستایی تشریح شد.

حسینی افزود: طرح اقدام ملی با 400 هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون 57 هزار و 8 واحد آن در دست ساخت است و در آینده نزدیک، کلنگ زنی و آماده سازی زمین برای 150 هزار واحد دیگر با حضور رئیس جمهور انجام می‌شود.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: در بخش مسکن مهر نیز، در چند ماه گذشته 112 هزار واحد تکمیل شده و با تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی آن، آماده تحویل یا تحویل مردم شده است و در جلسه امروز نیز مقرر شد 165 هزار واحد مسکن مهر دیگر که نیاز به انشعابات آب و برق دارد با همکاری وزارت نیرو بزودی تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد و با این دو اقدام، عملا به سمت جمع شدن پرونده مسکن مهر می‌رویم.

وی تصریح کرد: همچنین موضوع ساخت 200 هزار مسکن روستایی هم که ساخت آن برعهده بنیاد مسکن است تشریح شد و عملا با انجام این طرح ها، بین یک میلیون تا یک میلیون و 100 هزار واحد مسکونی جدید در کشور در حال ساخت است که با این اقدام، عملا جریان ساخت تولید مسکن در مدار اصلی خود قرار می‌گیرد.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی همچنین در خصوص بازسازی منازل آسیب دیده از سیل ابتدای سال گفت: از حدود 70 هزار واحد آسیب دیده در سیلاب اخیر، 40 هزار واحد آن تعمیری بود که تا پایان مرداد عملیات تعمیر به پایان رسیده و تحویل مردم می‌شود ضمن اینکه برای ساخت 30 هزار واحد احداثی هم برنامه ریزی شده و 14 هزار واحد آن در مرحله پی کنی و فونداسیون ریزی است.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا