سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1507.9
مظنه1,808,500
18 گرم417,400
ارزش سکه4,074,551
قدیم (بهار)4,080,000
جدید (امامی)4,168,000
نیم2,180,000
ربع1,380,000

فرودگاه دوبی به پنل‌های انرژی‌خورشیدی مجهز می‌شود

در ترمینال دو فرودگاه شهر دوبی در امارات متحده عربی بالغ بر ۱۵ هزار پنل انرژی خورشیدی نصب شده است تا برق موردنیاز این فرودگاه و بسیاری دیگر از نهادهای شهری را تامین کند.

 مایکل ایبیتسون، معاون ارشد اجرایی زیرساخت های فناوری و انرژی در فرودگاه دوبی با انتشار بیانیه‌ای به تازگی اعلام کرده است که این فرودگاه قرار است به تکنولوژی‌های جدید مربوط به تولید انرژی خورشیدی تجهیز شود تا با نصب بیش از ۱۵ هزار واحد پنل به تامین برق موردنیاز نهادهای شهری از جمله خود این فرودگاه بپردازد.

پنل های موجود در این پروژه انرژی خورشیدی که در ترمینال ۲ فرودگاه دوبی کلید زده شده است، قادرند انرژی خورشیدی را دریافت کرده و سپس بالغ بر هفت میلیون و ۴۸۳ هزار و ۵۰۰ کیلووات ساعت برق تولید کنند.

کارشناسان فعال در حوزه نیرو بر این باورند که با آغاز به کار پروژه خورشیدی در فرودگاه دوبی، امارات متحده عربی قادر خواهد بود تا سال ۲۰۳۰ میلادی به هدف کاهش ۳۰ درصدی در میزان انتشار آلاینده ها به جو زمین و همچنین کاهش آلودگی هوا دست پیدا کند.

بر اساس گزارش گلف نیوز، این پروژه خورشیدی ظرفیتی معادل ۵ مگاوات دارد و توانایی تامین برق موردنیاز فرودگاه دوبی را در طول سال داراست. همچنین گفته می شود به صورت سالانه می‌تواند سه هزار و ۲۴۳ تن گاز کربن دی اکسید را کاهش دهد که تاثیر آن معادل کاشتن ۵۳ هزار و ۶۱۷ نسله درخت در طول ۱۰ سال است.

این پروژه بخشی از برنامه جامع امارات متحده عربی به منظور کاهش میزان گازهای آلاینده و حفاظت از محیط زیست و تعهد جهانی این کشور در این حوزه است.

انتهای پیام

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا