سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1508.2
مظنه1,808,500
18 گرم417,400
ارزش سکه4,074,551
قدیم (بهار)4,080,000
جدید (امامی)4,168,000
نیم2,180,000
ربع1,380,000

اعتراف آمریکا به نقش جنگ تجاری در کاهش رشد اقتصادی این کشور

عضو هیات مدیره فدرال رزرو گفت جنگ تجاری آمریکا با چین باعث کاهش رشد اقتصادی این کشور شده است.

 رابرت کاپلان، از مدیران ارشد بانک مرکزی آمریکا و رئیس دفتر منطقه ای فدرال رزرو در دالاس گفت که چشم انداز اقتصادی آمریکا تحت تاثیر جنگ تجاری آمریکا با شرکای بزرگ خود از جمله چین و مکزیک قرار گرفته است.

در شرایطی که واشنگتن و مکزیکو سیتی سرانجام به توافق با یکدیگر بر سر اقدامات موثر تر مکزیک در مقابله با ورود موج پناهجویان در ازای تعلیق افزایش تعرفه ها رسیدند، چشم انداز چندان روشنی برای توافق با چین بر سر مسائل تجاری وجود ندارد.

آمریکا در حال حاضر بر واردات کالاهایی به ارزش بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار از چین تعرفه ۱۰ تا ۲۵ درصدی اعمال کرده است و چین نیز در اقدام متقابل، ۱۱۰ میلیارد دلار از اقلام وارداتی خود از آمریکا را مشمول تعرفه کرده است.

این اظهارات تنها یک روز پس از آن بیان می شود که رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی گفته بود این چین است که از جنگ تجاری متضرر می شود و کاهش رشد اقتصادی چین به خاطر جنگ تجاری با آمریکا بوده است. دونالد ترامپ در توئیتر نوشته بود که تعرفه‌های آمریکا بر روی محصولات چینی در حال جواب دادن است و جنگ تجاری بین دو کشور باعث شده است تا شرکت‌های چینی متحمل خسارت‌های زیادی شوند.

کاپلان در اظهاراتی دیگر در خصوص نرخ بهره نیز گفت که بانک مرکزی آمریکا باید به جای تمرکز بر تغییر نرخ بهره موقتی بر کم کردن فاصله بین نرخ بهره در کوتاه مدت و میان مدت اقدام کند. وی که در جمع خبرنگاران در شهر واشنگتن حاضر شده بود افزود بانک مرکزی بیشتر بر مبنای واقعیت های اقتصادی تصمیم گیری خواهد کرد تا روند بازار بورس.

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا