سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

نگرانی فرانسه از نفوذ مالی آمریکا و چین در اروپا

رئیس بانک مرکزی فرانسه گفت ایجاد یک سیستم پرداخت واحد اروپایی برای مقابله با رقبای چینی و آمریکایی ضروری است.

 فرانسوا ویل روی دو گل، در کنفرانس تأمین مالی شهر پاریس با اشاره به نوآوری‌های جدید در حوزه فناوری‌های مالی گفت که روش‌های پرداخت سنتی دیگر پاسخگوی نیازهای روز جامعه نیست و واقعیت تلخ آن است که کشورهای اروپایی، به استفاده از مکانیسم‌هایی در پرداخت وابسته هستند که خود در آنها هیچ سهمی ندارند.

دو گل با اشاره به سهم روز افزون شرکت‌های غیراروپایی از بازار مالی اتحادیه اروپا گفت که یافتن راه حل در مساله پرداخت‌ها برای جلوگیری از نفوذ بیشتر مالی آمریکا و چین باید توسط کشورهای اروپایی کاملاً جدی گرفته شود.

بانک‌های اروپایی پیش‌تر در تلاش مشترک خود برای ایجاد یک سیستم مشابه "ویزا کارد" و "مستر کارد" شکست خورده بودند و اکنون فاصله فناوری آنها با فناوری در اختیار چین و آمریکا به ویژه در زمینه پرداخت از طریق گوشی‌های هوشمند رو به افزایش است.

از سال ۲۰۱۷ زیرساخت‌های اولیه سیستم پرداخت واحد در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو ایجاد شد اما تاکنون تنها نیمی از بانک‌های این منطقه به این سیستم پیوسته‌اند و بیشترین استفاده از آن برای تراکنش‌های داخلی است.

بنوآ کوق، عضو هیأت مدیره بانک مرکزی اروپا در همین رابطه گفت که این بانک از نوامبر سال گذشته شروع به ایجاد زیرساخت‌های پرداخت الکترونیکی کرده است اما سرعت انطباق بانک‌های اروپایی با این سیستم نیز تا جایی کم بوده است که نقش این سیستم از کل پرداخت‌ها بسیار ناچیز بوده است حتی با وجود آنکه استفاده از این سیستم برای بانک‌های اروپایی ارزان‌تر و امن تر از استفاده از سیستم‌های مشابه خارجی بوده است.

انتهای پیام

برچسب ها :

.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا