سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

شگرد جدید وزیر راه برای شکستن حباب قیمتی اجاره مسکن

وزیر راه از تدوین نظام اجاره داری حرفه‌ای و ورود استارتاپ‌ها به حوزه اجاره‌داری برای شکستن حباب قیمتی در بازار اجاره خبر داد.

 ​محمد اسلامی افزود: دولت در تعیین نرخ اجاره بها هیچ زمانی مداخله نکرده است، چراکه به لحاظ قانونی حق ندارد برای بازار اجاره سقف قیمتی تعیین کند.

وی اضافه کرد: قرارداد اجاره بها باید بین مالک و مستاجر منعقد شود و هیچ دولتی تا به امروز در این قرارداد ورود نکرده است، اما ما سعی کرده‌ایم یک اقدام مهمی را در دستور کار قرار دهیم و آن ایجاد نظام اجاره‌دار حرفه‌ای است.

اسلامی با اشاره به اینکه دولت نظام اجاره داری حرفه‌ای را ساماندهی کرده و در حال تدوین آن است، گفت: در این موضوع ورود استارتاپ‌ها را به حوزه اجاره داری پایه‌گذاری کرده‌ایم و سعی داریم با اجرای این دو روش مهم، حباب قیمتی را در بازار اجاره بشکنیم.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: چندی پیش با استارتاپ‌های پیشرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نشست مشترک دو ساعته‌ای را برگزار و همه جوانب ورود استارتاپ‌ها را بررسی کردیم و به توافقات مهمی در این حوزه رسیدیم.

وی افزود: سعی داریم با ایجاد نظام اجاره داری حرفه‌ای و ورود استارتاپ‌ها تب و تاب بازار اجاره را کاهش دهیم و مالک و مستاجر بتوانند راحت‌تر و روان‌تر با یکدیگر در ارتباط باشند.

اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا کمبود مسکن دلیل افزایش قیمت اجاره بهاست یا خیر؟ گفت: بازار مسکن هیچ زمانی کمبود نداشته است و ما همه تلاش خود را برای افزایش تولید مسکن در دستور کار قرار داده‌ایم.

انتهای پیام/

برچسب ها :

.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
3 0

شینتیل خان میگه :

تاریخ: 1398/04/10 ساعت 23:46
عدالت در حوزه مسکن مهر
فردی را میشناسم با داشتن 3 طبقه ویلایی و تک واحدی به ارزش 9 میلیارد تومان مسکن مهر ثبت نام کرده و جدیدا" واحدش را در بهترین فاز پردیس تحویل گرفته.
و فرد دیگری را میشناسم که مستاجر است و فرزند دانشجو دارد. و زمان ثبت نام مسکن مهر پول اولیه ثبت نام را نداشت . و الان که اجاره خانه ها افزایش پیدا کرده مالک در خواست افزایش اجاره خانه بمبلغ یک میلیون تومان را داده که حتی نتوانست خانه ای مناسب در منطقه دولاب و شیوا پیدا کند . مجبور شده به پردیس برود . و در همان واحد متعلق به آقای میلیاردر مستاجر شده.
بخدا این عدالت نیست............
مسئولین اگر بخواهند موضوع مطرح شده را اثبات میکنم. هرچند اینگونه موارد بسیار است. هیچوقت حق به حق دار نمیرسد...........

2 0

Okmp3 میگه :

تاریخ: 1398/04/10 ساعت 11:57
از این شگردهاتون به قیمت اجناس هم بزنید


پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا