سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1622.5
مظنه2,590,000
18 گرم597,900
ارزش سکه5,835,270
قدیم (بهار)5,825,430
جدید (امامی)5,845,350
نیم3,037,190
ربع1,842,230
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

چشم انداز بازار نفت در ۲۰۲۰

اولین پیش بینی مشاوران نفتی درباره ۲۰۲۰ عرضه بیش از حد نفت را نشان می‌دهد. این افزایش عرضه از آن جا قابل توجه است که هیچ کدام بهبود تولید نفت ایران و ونزوئلا را پیش بینی نکرده اند.

شرکت های بزرگ نفتی فکر می کنند که 2020 سال آنها است. پس از نیم دهه هزینه های کم در پروژه های جدید تصور می شد تولید نفت کمی کند شود و تقاضا به خاطر دگرگونی بازار انتقال نفت خام افزایش یابد. بسیاری از مفسران پیش بینی کردند اگر قرار باشد نفت بشکه ای 100 دلار بازگردد، در 2020 اتفاق می افتد.
اولین پیش بینی برای 2020 را آژانس بین المللی انرژی روز جمعه اعلام کرد. ولی یک نگاه به پیش بینی های مشاوران و ناظران از تعادل عرضه و تقاضا، افزایش بیش از حد عرضه را نشان می دهد نه کمبودی را که انتظار می رفت باعث افزایش قیمت شود.
چند مقصر داریم: افزایش تولید شیل ، کندشدن اقتصاد جهان و دورنمای تشدید جنگ تجاری.
راجر دیوان، یک ناظر اوپک در شرکت مشاوره اچ آی اس مارکیت گفت: « تعادل عرضه و تقاضا برای 2020 نگران کننده است و کاهش تقاضایی که ما به آن فکر می کنیم، اوضاع را سخت تر می کند ».
پیش بینی مشاوران و تاجران نفت یک بازار متعادل عرضه و تقاضا را نشان می دهد. بسیاری پیش بینی کرده اند عرضه تا حد زیادی از مصرف پیشی بگیرد.
بازار نفت ویژگی های یک بازار سهام را نشان می دهد و نشانه های عرضه بیش از حد را در 2020 دارد. علیرغم تحت فشار گرفتن عرضه نفت به خاطر بحران آلودگی در روسیه و تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا ، قیمت نفت هفته گذشته به زیر 60 دلار در هر بشکه رسید یعنی 20 درصد نسبت به 75 دلار ماه آوریل کمتر بود.
دورنمای بدبینانه سال آینده برای اوپک و متحدانش یک مشکل است. اگر پیش بینی 2020 درست باشد، این گروه باید توافق کاهش تولید خود را به مدت طولانی تری حفظ کند تا جلوی سرریز ذخایر نفت جهان را بگیرد.
گروه اوپک و متحدانش قرار است طی چند هفته آینده در وین در مورد سیاست تولید در نیمه دوم 2019 گفتگو کنند.
شرکتهای بزرگ نفتی در مورد تحلیلشان از وضعیت سال آینده چندان هم اشتباه نکرده اند: انتقال نفت خام دگرگون می شود و تقاضا برای دیزل افزایش می یابد و شاید این بخش از بازار سوخت دچار کمبود شود ولی رشد عرضه به خاطر صنعت شیل آمریکا همچنان بازار نفت را شگفت زده میکند.
اولین پیش بینی مشاوران نفتی درباره 2020 عرضه بیش از حد نفت را نشان می دهد. این افزایش عرضه از آن جا قابل توجه است که هیچ کدام بهبود تولید نفت ایران و ونزوئلا را پیش بینی نکرده اند. طی سال گذشته ، تولید این دو کشور روی هم 2.2 میلیون بشکه در روز کاهش یافت که به اندازه مصرف آلمان است.
اس پی گلوبال پلتس مازاد عرضه نفت در سال آینده را حدود 400 هزار بشکه در روز تخمین می زند و اداره اطلاعات انرژی آمریکا این مقدار را 100 هزار بشکه در روز پیش بینی می کند. این مازاد عرضه تفاوت قابل ملاحظه ای را در بازار نفت نشان می دهد. اکثر مشاوران پیش بینی می کنند افزایش عرضه بیشتر از طرف محصولات پالایشی باشد تا نفت خام.
گرچه آژانس بین المللی انرژی هنوز اولین دورنمای خود را برای 2020 منتشر نکرده ولی در دورنمای 5 ساله از 2019 تا 2024 پیش بینی کرده تقاضای نفت در سال آینده 102 میلیون بشکه در روز باشد و تولید از طرف کشورهای غیراوپک به علاوه میعانات گازی اوپک به 71.9 میلیون بشکه برسد. این یعنی یک جای خالی 30.1 میلیون بشکه ای برای اوپک باقی می ماند که نزدیک به تولید فعلی آن است.
از زمان انتشار این گزارش، آژانس بین المللی انرژی دورنمای عرضه غیراوپک را برای 2019 بالا برده و پیش بینی تقاضا را کاهش داده است که نشان می دهد اگر اوپک با همین سطح فعلی تولید کند ، تولید نفت در 2020 از عرضه پیشی می گیرد.
انتهای پیام/9

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا