سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1501.6
مظنه1,774,500
18 گرم409,600
ارزش سکه3,997,949
قدیم (بهار)4,020,000
جدید (امامی)4,066,000
نیم2,070,000
ربع1,270,000

صندوق بین‌المللی پول چشم‌انداز رشد اقتصادی چین را کاهش داد

صندوق بین‌المللی پول روز چهارشنبه با اشاره به تشدید تنش‌های تجاری، پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۹ را از ۶.۳ درصد قبلی به ۶.۲ درصد کاهش داد.

صندوق بین‌المللی پول روز چهارشنبه با اشاره به تشدید تنش‌های تجاری، پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۹ را از ۶.۳ درصد قبلی به ۶.۲ درصد کاهش داد. این صندوق همچنین اشاره کرد که در صورت بالا گرفتن تنش‌ها بین آمریکا و چین، پکن به طور حتم نرخ بهره خود را پایین خواهد آورد.

این درحالی انجام می‌شود که تنها ۲ ماه قبل با وجود چشم‌انداز روشن‌تر برای توافق تجاری با ایالات‌متحده، صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد اقتصادی ۲۰۱۹ چین را از ۶.۲ درصد به ۶.۳ درصد افزایش داده بود.

ماه گذشته، با افزایش ناگهانی تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا، ریسک‌های تهدیدکننده رشد اقتصادی چین، از سوی تعرفه‌های بالاتر آمریکا، افزایش یافت.

آمریکا از اواسط ۲۰۱۸ بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی تعرفه‌های بالایی وضع کرده و این کشور را به انتقال اجباری تکنولوژی و دزدی از دارایی‌های معنوی آمریکا متهم کرده است. چین هم در مقابل با رد این اتهامات، بر ۱۱۰ میلیارد دلار از واردات آمریکایی تعرفه بالا وضع کرد.

معاون مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول، دیوید لیپتون، در بیانیه‌ای گفت: انتظار می‌رود رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، به ترتیب به ۶.۲ درصد و ۶.۰ درصد کاهش بیابد. با توجه به پتانسیل افزایش تنش‌های تجاری، چشم‌انداز کوتاه‌مدت رشد اقتصادی چین، نامشخص باقی می‌ماند.


ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا