سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

مسکن ۱۲.۵ درصد گران شد/افزایش ۲۲.۶ درصدی نرخ اجاره‌بها در تهران

بر اساس آمار بانک مرکزی قیمت مسکن در اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین ۹۸ و اردیبهشت ۹۷ به ترتیب ۱۲.۵ و ۱۱۲ درصد افزایش یافته است. نرخ اجاره‌بها نیز در تهران نسبت به اردیبهشت ۹۷ بالغ بر ۲۲.۶ درصد افزایش یافته است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

 مطابق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی که برگرفته از آمار سامانه املاک و مستغلات کشور است، در دومین ماه بهار 12 هزار و 100 فقره معامله مسکن در بنگاه های شهر تهران ثبت شد که نسبت به اردیبهشت سال گذشته 38.3 درصد کاهش یافته است.
در ماه گذشته متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی به 12 میلیون و 670 هزار تومان رسید که نسبت به ماه قبل از آن (فروردین 98) و ماه مشابه سال گذشته (اردیبهشت 97) به ترتیب 12.5 و 111.7 درصد افزایش یافته است.
دز ماهیس که گذشت بیشترین رشد متوسط قیمت نسبت به اردیبهشت سال گذشته متعلق به منطقه 9 با 134 درصد و کمترین رشد مربوط به منطقه 19 با 84.5 درصد بوده است.
تعداد معاملا آپارتمان های مسکونی شهر تهران در فروردین و اردیبهشت امسال 15 هزار و 600 فقره بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35.6 درصد کاهش یافته است.
بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در اردیبهشت ماه امسال حاکی از آن است که از مجموع 12128 واحد مسکونی معامله شده واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 41 درصد بیشترین سهم را داشته اند. این سهم در مقایسه با اردیبهشت ماه سال قبل 2.9 واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت 6 تا 10 سال و بیش از 15 سال افزوده شده است.
همچنین بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری در اردیبهشت امسال حاکی از رشد به ترتیب 22.6 و 19.7 درصدی دارد.
انتهای پیام/

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته

برچسب ها :

سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا