سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

قیمت نفت با کاهش شدید ذخایر نفت آمریکا به محدوده 70 دلار برگشت

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت در سایه کاهش شدید ذخایر نفت آمریکا افزایش یافت و با 69.74 دلار معامله شد.

 امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت 40 سنت افزایش یافت و به محدوده 70 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت که طی روزهای گذشته با خبر تحریم نفتی ایران و ونزوئلا به قیمت 74 دلار افزایش یافته بود در چند روز گذشته با خبر افزایش ذخایر نفت آمریکا به زیر 70 دلار برگشت اما امروز روند صعودی قیمت نفت با کاهش ذخایر نفت آمریکا آغاز شده است.

خبرگزاری رویترز نوشت: امروز پنج‌شنبه قیمت نفت پس از آنکه گزارش‌های صنعتی انتظار کاهش شدید ذخایر نفت آمریکا را اعلام کرد و همچنین نگرانی از جنگ تجاری چین و آمریکا تشدید شد قیمت نفت دوباره روند صعودی به خود گرفت. 

امروز قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم 61 سنت افزایش یافت و به بشکه‌ای 59 دلار و 49 سنت معامله شد. تفاوت 10 دلاری امروز قیمت نفت برنت و آمریکا تقریباً کم‌سابقه بوده است. 

بر اساس آمارهای گروه صنعتی مؤسسه نفتی آمریکا، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 24 می با 5.3 میلیون بشکه کاهش به 474.4 میلیون بشکه رسید.

در این میان برخی تحلیل‌گران بر این باورند که طرح کاهش تولید نفت توسط کشورهای عضو اوپک و غیراوپک اجرا می‌شود در نشستی که اواخر ماه ژوئن یا اوایل ماه جولای برگزار خواهد شد به تمدید اجرای این طرح تصمیم‌گیری خواهند کرد.

بر اساس این طرح، کشورهای تولیدکننده نفت تصمیم گرفتند که روزانه تولید نفت خود را 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

از زمانی که این کشورها طرح کاهش تولید نفت را در ماه ژانویه اجرایی کردند قیمت نفت حدود 30 درصد افزایش یافت.

پس از اجرای این طرح آمریکا کشورهای عضو از جمله عربستان را تحت فشار قرار داد تا عرضه نفت را در بازار بیشتر کنند تا قیمت نفت کاهش یابد اما کشورهای عضو اوپک و حتی عربستان به اظهارات ترامپ توجهی نکردند.

انتهای پیام/

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا