جزء خوانی قرآن کریم (پخش زنده)
 

نرخ بهره ی بانکی در آمریکا تا پایان سال 2014 ثابت ماند

بن برنانکه رئیس بانک مرکزی آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود در شب گذشته از عدم تغییر نرخ بهره ی بانکی تا پایان سال 2014 خبر داد.

به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری رویترز، بانک مرکزی آمریکا شب گذشته طی جلسه ای با حضور بن برنانکه، رئیس این بانک به ارائه ی طرح و برنامه های خود پرداخت.
برنانکه پس از اتمام جلسه و در حضور خبرنگاران گفت: در حال حاضر شرایط اقتصادی آمریکا با نوسان رو به رو است و ما را در اجرای طرح و برنامه هایمان دچار تردید ساخته است، اما این بدان معنا نمی باشد که ما از تصمیمات خود در جهت تقویت اقتصاد آمریکا چشم پوشی کنیم. طرح خرید اوراق قرضه در صورت تضعیف شرایط اقتصادی آمریکا به اجرا خواهد رسید.
برنانکه در ادامه افزود، بانک مرکزی آمریکا در نظر دارد تا نرخ بهره ی بانکی در این کشور را تا پایان سال 2014 تغییر ندهد و آن را نزدیک به صفر نگاه دارد. همچنین این بانک در نظر دارد تا در این شرایط تغییری در سیاست های پولی خود ایجاد نکند.
از شواهد امر می توان این نتیجه گیری را کرد که بانک مرکزی آمریکا به صورت کامل به دنبال اجرای طرح خرید اوراق قرضه نمی باشد. در روز های گذشته گزارش های اقتصادی به دست آمده از اقتصاد این کشور به گونه ای بوده اند که کمتر کسی این انتظار را داشت تا بانک مرکزی آمریکا از طرح افزایش محرک های اقتصادی حمایت کند. این در حالی است که نرخ بیکاری در این کشور تا حدودی با کاهش رو به رو شده است و همچنین شاخص تولیدات محصولات خانگی نیز با 3 درصد افزایش همه ی کارشناسان را متعجب ساخت. کارشناسان حرکت صعودی خفیفی را برای این شاخص پیش بینی کرده بودند./ح


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است