سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

قطری ها بی سر و صدا به تهران آمدند/ هنوز هیچ مرجعی رسمی این خبر را تایید نکرده است

‏هواپیمای اختصاصی ‎قطر با شماره a7mbk دیروز به ‎تهران آمد و پس از هفت ساعت توقف در ‎ایران ، به ‎دوحه بازگشت.

 هواپیمای اختصاصی ‎قطر با شماره a7mbk دیروز به ‎تهران آمد و پس از هفت ساعت توقف در ‎ایران ، به ‎دوحه بازگشت.

این اتفاق رسانه‌ای نشده است و تنها گمانه‎زنی است.

قطر یکی از مناطق مورد استفاده برای تحرکات نظامی آمریکا علیه ایران از جمله استقرار هواپیما های ب ۵۲ است.

همچنین مایک پمپئو در گفتگو با شبکه خبری «سی ان بی سی» بار دیگر ادعا کرد که جمهوری اسلامی ایران عامل بانفوذ و اصلی بی‌ثبات کننده در منطقه و تهدیدی فعال برای منافع آمریکا است.

وی ادعا کرد که ایران عامل بی‌ثباتی و آشوب در منطقه است اما به‌هرحال کاخ سفید از هر فرصتی برای مذاکره با ایران استقبال می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا همچنین مدعی شد که تهدیدات ایران رو به افزایش است و به همین دلیل است که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در حال تقویت ظرفیت نیروهایش در منطقه برای پاسخگویی به هر تهاجمی از سوی ایران است و درست به همین دلیل است که آمریکا تصمیم گرفت ناو هواپیمابر و یگان بمب‌افکن ضربتی را در منطقه خاورمیانه مستقر کند.

پمپئو افزود: «ما همه کارهای لازم را انجام داده‌ایم تا وضعیت امنیتی خود را به بالاترین حد توانایی برسانیم. اما ما همچنین می‌خواهیم که مطمئن شویم که نیروهای بازدارنده خود را هم در صحنه داریم، به‌این‌ترتیب، در صورتی که ایران تصمیم به نزدیک شدن به منافع آمریکایی‌ها بگیرد چه در عراق یا افغانستان یا یمن یا هر مکان دیگری در خاورمیانه ما این آمادگی را خواهیم داشت که به آن پاسخ مناسب دهیم.»

وی در عین حال ادعا کرد که علیرغم حضور نظامی گسترده‌تر در منطقه خاورمیانه، واشنگتن به دنبال جنگ نیست و ادامه داد: «ما قصد نداریم که اشتباه محاسباتی مرتکب شویم. هدف ما جنگ نیست. هدف ما تغییر رفتار ایران است. شما می‌دانید که ما اغلب در خلیج‌فارس ناو هواپیمابر داشته‌ایم اما این بار رئیس‌جمهور دونالد ترامپ خواست که این اطمینان را داشته باشد که در صورت وقوع هر رخدادی ما آمادگی لازم برای پاسخگویی مناسب را داشته باشیم.»

وی ادامه داد که زمینه‌های دیپلماتیک حل بحران را هم فراهم کرده است اما تصریح کرد که راه‌حل دیپلماتیک قطعاً تنها گزینه آمریکا نیست.

در حال حاضر، واشنگتن با اعزام ناو هواپیمابر تهاجمی، استقرار یگان‌هایی از بمب‌افکن‌های ب-۵۲ ضربتی، قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامیدر لیست سازمان‌های تروریستی و اعمال تحریم‌های گسترده بر صنایع نفت، آهن، آلومینیوم و مس ایران قصد دارد تهران را بیش‌ازپیش تحت‌فشار قرار دهد و در عین حال، ادعا می‌کند که قصد جنگ ندارد.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته

برچسب ها :

سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا