سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز

نظرات این خبر غیر فعال شده است

اونس طلا1775.4
مظنه3,977,000
18 گرم918,000
ارزش سکه8,960,181
قدیم (بهار)9,340,000
جدید (امامی)10,135,000
نیم5,000,000
ربع2,920,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

دیپلمات اسبق فرانسوی: تصمیم ایران در برجام، با دقت برنامه‌ریزی شده است

سفیر اسبق فرانسه در ایران، تصمیم شورای امنیت ملی ایران در مورد برجام را برنامه‌ریزی شده خواند و گفت که ایران نمی‌خواهد در دام آمریکا بیفتد.

 «فرانسوا نیکولو»، سفیر فرانسه در ایران طی سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ واکنش ایران به خروج آمریکا از برجام را تصمیم برنامه‌ریزی شده خواند.

او چهارشنبه (۱۸ اردیبهشت) در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت که «معتقدم که تصمیم امروز ایران، با هدف تشدید نبوده بلکه تصمیم برنامه‌ریزی شده است که با دقت در پاسخ به تحریم‌های فزاینده آمریکا علیه خود اتخاذ شده است».

سفیر اسبق فرانسه در تهران گفت که واکنش امروز ایران هشدار آمیز و در چارچوب دیپلماتیک و توافق وین بوده است؛ توافقی که بر امکان اتخاذ اقدامات جدید در صورت عدم پایبندی طرف‌های آن به تعهدات خود صحه می‌گذارد.

نیکولو در مورد ضرب الاجل ۶۰ روز ایران به اروپا نیز گفت که طرف‌های اروپایی در «وضعیت سختی» قرار دارند؛ چرا که آن‌ها در سایه وجود تحریم‌های آمریکایی، نمی‌توانند به راحتی با ایران تعامل کنند.

این مقام سابق فرانسوی گفت که اروپایی‌ها به دنبال کار با مکانیزم‌هایی هستند که بتواند از تحریم‌های آمریکا علیه تعامل تجاری با ایران دوری کند.

او گفت که ایران به دنبال خروج از توافق هسته‌ای نیست و می‌داند که آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که ایران را مجبور به خروج کنند. سفیر اسبق فرانسه در ایران در پایان این مصاحبه گفت که تهران نمی‌خواهد در دام آمریکایی‌ها بیفتد و بنابر این در توافق هسته‌ای باقی خواهد ماند.

ایران صبح چهارشنبه در سالروز خروج آمریکا از توافق هسته‌ای (۱۸ اردیبهشت ۹۷) اعلام کرد که در پاسخ به این خروج و عدم پایبندی‌های طرف‌های باقی‌مانده در توافق به تعهدات خود، از فروش مازاد اورانیوم غنی‌شده و آب سنگین خودداری خواهد کرد.

شورای امنیت ملی ایران همچنین اعلام کرد که اگر طی ۶۰ روز آینده اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکنند، غنای اروانیوم را از ۳.۶۷ بالا خواهد برد و مدرن‌سازی راکتور آب سنگین اراک را متوقف خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته

برچسب ها :

سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا