سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1503.8
مظنه1,806,500
18 گرم417,000
ارزش سکه4,070,045
قدیم (بهار)4,070,000
جدید (امامی)4,163,000
نیم2,160,000
ربع1,360,000

باز هم صعود دلار جهانی

به کمک انتشار اخبار مثبت از بازار مسکن و بخش خدمات آمریکا، ارزش دلار در بازارهای جهانی بار دیگر تقویت شد.

 با افزایش احتمال تصمیم بانک مرکزی اروپا برای به تعویق انداختن مجدد افزایش نرخ بهره، ارزش یورو در برابر دلار به کمترین سطح دو هفته اخیر رسید؛ به گونه‌ای که هر یورو به ازای ۱.۱۳۰۴ دلار معامله شد و کانال حمایتی ۱.۱۳ دلاری در معرض شکسته شدن قرار گرفت.

در بین سایر ارزهای مهم جهانی، دلار کانادا که این روزها به خاطر تشدید بحران داخلی و استعفای وزرای دولت جاستین ترودو - نخست وزیر این کشور - سر پرونده رسوایی یک شرکت عمرانی، حال و روز خوبی ندارد و در برابر همتای آمریکایی‌اش به پایین‌ترین سطح پنج هفته اخیر رسید و هر دلار آمریکا به ازای ۱.۳۳۶۷ دلار کانادا معامله شد.

علاوه بر نقاط ضعف داخلی رقبای دلار، ارزش این ارز به لطف انتشار اخبار مثبت از اقتصاد آمریکا نیز تقویت شد.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که حجم معاملات مسکن در این کشور به بالاترین سطح خود در هفت ماه اخیر رسیده و رشد بخش خدمات نیز بیش از چیزی بوده که پیش‌تر تصور می‌شد.

شاخص دلار که نرخ برابری این ارز در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۹۶.۸۹۵ واحد رسید.

با این حال پس از آنکه بانک مرکزی استرالیا تصمیم گرفت نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد، ارزش دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا اندکی افزایش یافت و هر واحد از آن به ازای ۰.۷۰۸۶ دلار آمریکا معامله شد.

در برابر سایر ارزها، هر پوند به ازای ۱.۳۱۳۲ دلار و هر دلار به ازای ۷۰.۵۳۹۶ روپیه هند، ۱.۳۵۷۶ دلار سنگاپور، ۱.۰۰۵۲ فرانک سوئیس، ۴.۰۹۲۵ رینگت مالزی، ۱۱۱.۸۲۲۵ ین ژاپن و ۶.۷۱۳۲ یوان چین مبادله شد.

 


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا