سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1527.6
مظنه1,812,500
18 گرم418,400
ارزش سکه4,083,563
قدیم (بهار)4,090,000
جدید (امامی)4,163,000
نیم2,150,000
ربع1,340,000

فرانک سوئیس در پایین‌ترین سطح ۱۲ هفته اخیر

با افزایش تمایل معامله گران به دارایی‌های پر ریسک‌تر، ارزش فرانک به پایین ترین سطح ۱۲ هفته اخیر رسید.

 فرانک سوئیس که در کنار ین ژاپن به عنوان ارزهای امن شناخته می‌شوند و تمایل به خرید آنها در زمان نوسانات بازارهای مالی بیشتر می‌شود، این روزها با افزایش امیدواری‌ها نسبت به وضعیت اقتصاد جهانی بر روی ریل کاهشی قرار گرفته است. به گفته تحلیل گران، با اتخاذ رویکرد محتاطانه توسط بانک مرکزی آمریکا در افزایش نرخ بهره، سرمایه گذاران نسبت به دارایی‌های پر ریسک‌تر متمایل شده‌اند.

در معاملات امروز، هر یورو به ازای ۱.۱۴۴۴ فرانک مبادله شد که از اول ماه نوامبر سال گذشته تاکنون بی‌سابقه بوده است. با این حال بعید به نظر می‌رسد که بانک مرکزی سوئیس برای دخالت در بازار مجاب شود چرا که این بانک در ۴ سال اخیر مداخله بسیار محدودی در مکانیزم بازار انجام داده است. مقامات بانک مرکزی سوئیس گفته بودند که نرخ بهره را امسال نیز در سطح منفی نگه خواهند داشت و در صورت لزوم برای جلوگیری از صعود بیشتر قیمت فرانک، اقدام به خرید ارز خواهند کرد.

توماس وینکلر، کارشناس ارزی در دویچه بانک گفت که تضعیف ارزش فرانک در مقطع کونانی گذرا خواهد بود و با توجه به مازاد تراز تجاری و سرمایه گذاری گسترده شرکت‌های این کشور، به زودی شاهد تقویت مجدد ارزش فرانک خواهیم بود. وی افزود: زمانی که ریسک به بازارهای مالی برگردد، شاهد ورود موج جدید سرمایه‌ها به سوئیس خواهیم بود.

در حال حاضر هر پوند به ازای ۱.۲۹۵۲ دلار مبادله می‌شود. هم چنین هر فرانک به ازای ۱.۰۰۰۴ دلار آمریکا، ۱.۳۱۵۵ دلار کانادا، ۱۰۹.۸۱۴۰ ین ژاپن و ۶.۷۴۷۶ یوان چین مبادله می‌شود.

 


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا