سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

مصادره ده‌ها میلیارد دلار از اموال میلیونرهای سعودی

کمیسیون مقابله با فساد عربستان اعلام کرد که ۱۰۷ میلیارد دلار از اموال ثروتمندان عربستانی در جریان بازداشت آن‌ها در هتل " ریتس کارلتون" مصادره شده است.

 در بیانیه این کمیسیون آمده است "این دارایی‌ها از ۸۷ فرد ثروتمند سعودی و به صورت ترکیبی از وجوه نقد، سهام شرکت و اوراق بهادار بوده است".

این کمیسیون که محمد بن سلمان، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان ریاست آن را بر عهده دارد، در حال بازجویی از ۶۰ نفر است.

محمد بن سلمان دو سال پیش به بهانه مقابله با فساد در این کشور، کمپینی به نام " شوک درمانی" به راه انداخت که در جریان آن بسیاری از ثروتمندان این کشور برای مدتی بازداشت شدند و در ازای آزادی خود مجبور به واگذاری بخش زیادی از اموال و دارایی‌های خود به حکومت عربستان شدند.

بن سلمان سال گذشته در مصاحبه با بلومبرگ گفته بود در همان مراحل اولیه، ۳۵ میلیارد دلار از اموال این افراد بازداشت شده توسط حکومت مصادره شده است.

در جریان بازداشت‌های گسترده ثروتمندان عربستانی، صدها تاجر از جمله ۱۷ شاهزاده عربستانی به بهانه فساد در هتل ریتس کارلتون ریاض نگهداری شدند.

به گفته نشریه وال استریت ژورنال، در زمان بازداشت این افراد که در بین آنها نام ولید بن طلال، ثروتمندترین فرد عربستانی نیز دیده می‌شد، بانک مرکزی عربستان حساب‌های این افراد را مسدود کرد و در مجموع ۸۰۰ میلیارد دلار از دارایی‌ها و ثروت این افراد توسط حکومت توقیف شد.

 


ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا