سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

مهمان ۲۰روزه اصفهان از راه رسید؛ زاینده‌رود جانی دوباره گرفت

از ساعاتی پیش زاینده‌رود به سی‌وسه‌پل رسید، مهمانی که قرار است ۲۰ روز دل اصفهانی‌ها را شاد کند و برود.

دقایقی پیش زاینده‌رود به سی‌وسه‌پل رسید، مهمانی که قرار است 20 روز دل اصفهانی‌ها را شاد کند و برود.

مردم اصفهان از نیمه‌شب گذشته که آب از سد زاینده‌رود رهاسازی شده است در نقاط مختلف خارج و داخل شهر اصفهان مانند منطقه زیبا و گردشگری ناژوان، پل تاریخی 33پل، خواجو، پل‌جویی، فردوسی و غیره لحظه به لحظه نظاره‌گر جریان یافتن زندگی در طول رودخانه زیبا و حیات‌آفرین نصف جهان هستند و با گرفتن عکس‌های سلفی هیجان خود را با دیگران به‌اشتراک می‌گذارند.

نوجوانان و جوانان و زنان و مردان بسیاری در نقاط مختلف شهر تجمع کرده‌اند و به شادی می‌پردازند، شادی آنها وصف‌ناپذیر است چرا که پس از حدود 18 ماه باری دیگر سی‌وسه‌پل با جریان یافتن آب زاینده‌رود جانی دوباره گرفته است.

بر اساس اعلام مسئولان آب منطقه‌ای اسان اصفهان، دریچه‌های سد زاینده‌رود ساعت یک بامداد روز دوشنبه بازگشایی و آب در رودخانه جاری شد.

حالا بعد از گذشت 18 ماه از آخرین باری که صدای نفس‌های زاینده‌رود به گوش رسید امروز یک بار دیگر مهمانی زاینده‌رود آغاز شد، مهمانی که تنها 20 روز به‌طول می‌انجامد.

روزهایی بود که بدون اینکه فکر این روزها باشیم هر روز با زاینده‌رود دیدار می‌کردیم، تعداد عکس‌های سلفی‌مان هر بار بیشتر می‌شد. مهمانان راه دورمان را به دیدنش می‌بردیم و مایه مباهاتمان بود. تصور روزهایی را نمی‌کردیم که برای دیدنش لحظه‌شماری کنیم و پس از دیدن هم منتظر خداخدافظی دیگری باشیم.

زاینده‌رود امروز پس از 18 ماه باری دیگر در اصفهان جان گرفت و جاری شد. 20 روز را مهمان است و پس از آن عزم رفتن می‌کند.

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا