سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

با دلار یک تومانی نمی‌شود واقعیت را تغییر داد/ قدرت خرید مردم با حذف صفرهای ریال بیشتر نمی‌شود

یک کارشناس اقتصادی حذف صفرهای واحد پولی را اقدامی بی‌تاثیر در تورم و قدرت خرید مردم عنوان کرد و افزود: پول قدرتمند منجر به افزایش واردات می‌شود که در شرایط فعلی ما باید به دنبال صادرات بیشتر باشیم.

 علیرضا عبدالله زاده گفت: از نظر منطق با حذف 4صفر از واحد پولی ریال اتفاق خاصی نمی افتد و تنها می توان گفت یک سری محاسبات اندکی آسان تر می شود.
او اضافه کرد: برخی فکر می کنند ارزش پول ملی بیش از اندازه مهم است و در این صورت اگر یک دلار بشود یک تومان ممکن است آن ها را راضی کند.
وی با تاکید براینکه در اقتصاد مبنای قدرت خرید پول است، ادامه داد: حذف 4هزار صفر هم نمی تواند آن را تغییر دهد زیرا در محاسبه قدرت خرید پول، در صورت و مخرج اعدادی قرار می گیرند که حتی اگر صفرهای آن هم حذف شوند تغییری در عدد به دست آمده ایجاد نمی کند.
این کارشناس افزود: ممکن است بانک مرکزی بخواهد از این طریق پول های تقلبی را از بازار جمع کند که کار مفیدی است.
عبدالله زاده با بیان اینکه متاسفانه مردم جامعه تصور درستی از پول و نقش آن در اقتصاد ندارند، گفت: آن ها پول قدرتمند را برای اقتصاد مفید می دانند اما مسئله این است که پول قدرتمند واردات را افزایش داده و صادرات را کاهش می دهد که در وضعیت فعلی ما باید به دنبال افزایش صادرات خود باشیم که افزایش نرخ ارز هم به این موضوع کمک می کند.


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا