اونس طلا2332.19
مظنه14,556,000
18 گرم3,360,200
ارزش سکه32,794,668
قدیم (بهار)37,500,000
جدید (امامی)40,800,000
نیم23,200,000
ربع15,200,000

ایرادات به لایحه «سی.اف.تی» به قوت خود باقی است

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به بررسی لایحه موسوم به «سی.اف.تی»، گفت: دو ایراد از ایرادات شورای نگهبان مرتفع شده اما مابقی ایرادات به قوت خود باقی است.

عباسعلی کدخدایی در نشست خبری امروز(شنبه) از تائید طرح اصلاح «قانون چک» توسط شورای نگهبان خبر داد و گفت: بعد از ایرادات شورا به این طرح و ارسال آن به مجلس، نمایندگان اصلاحات مربوط را انجام دادند و نهایتا شورای نگهبان عدم مغایرت این طرح با شرع مقدس و قانون اساسی را اعلام کرد.

وی در ادامه با اشاره به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی مبارزه با تروریسم، اظهار کرد: لایحه CFT پس از اعمال اصلاحات توسط مجلس ارسال و در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت اما فقط دو ایراد از ایراداتی که شورا گرفته بود مرتفع شده است و مابقی ایرادها هنوز به قوت خود باقی است.

کدخدایی درباره بررسی طرح اصلاح قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور در شورای نگهبان بیان کرد: این مصوبه مغایر اصل ۵۲ قانون اساسی شناخته شد و در صورت لزوم متمم یا اصلاح بودجه، باید از طریق لایحه دولت تهیه و ارسال شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نظارت‌های هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بر قوانین از لحاظ قانونی درست است؟ اظهارداشت: همانطور که بارها در این باره توضیح داده‌ام، سیاست‌های کلی پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: همچنین نظارت بر سیاست‌های کلی نظام بر اساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی بر عهده رهبر معظم انقلاب است که در سال‌های گذشته این اختیار نظارتی به تمامی اعضای مجمع به صورت کلی تفویض شده بود اما از سال ۹۶ بنا به درخواست مجمع و همچنین برای سرعت کار، قرار بر این شد که هیئت عالی نظارت بر مجمع تشخیص مصلحت نظام این وظیفه نظارتی را بر عهده گیرد و این مسئله کاملاً مطابق با قانون است.

کدخدایی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیا شورای نگهبان در روند تائید صلاحیت نمایندگان مجلس تغییراتی را در آینده ایجاد می‌کند یا خیر؟ تصریح کرد: آنچه را که قانونگذار برای ما تعیین تکلیف کند، آمادگی اجرای آن را داریم و انتظارمان از مجلس هم این است که قانون انتخابات را که نواقص زیادی دارد، اصلاح کند و امیدواریم در فرصت باقی مانده این قانون اصلاح شود.

وی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه اخیراً محمود صادقی اتهاماتی را به شورای نگهبان نسبت داد و بررسی آن به کجا رسید؟ گفت: ما از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خواسته ایم که این موضوع را بررسی کنند اما متاسفانه بررسی نکرده است که انتظارمان این است که مورد بررسی قرار گیرد.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا درباره این موضوع با شورای نگهبان جلسه ای برگزار شده است، افزود: قطعاً این مسئله نیاز به جلسه مشترک ندارد اما بخش حقوقی شورای نگهبان این مسئله را مورد پیگیری قرار می دهد.

کدخدایی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا احکام هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در رد صلاحیت آنان از سوی شورای نگهبان تاثیر دارد، گفت: قطعاً اگر به شورای نگهبان اعلام شود، مدنظر قرار می گیرد.

برچسب ها :
خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد